Podróżniccy, blogerzy podróżniczy, przez ostatnie 11 miesięcy nagrywali różne miejsca w Polsce. Dzisiaj cały cykl pod nazwą „Polska z drona” liczy blisko 100 miejsc – m.in. zamków, pałaców, gór, kościołów, jezior – do obejrzenia z perspektywy lotu dronem.

– Trwa obecnie moda na drony, my nagrywamy już naszym ponad rok i po kilku kadrach zrozumieliśmy, że pojedyncze filmy to za mało – mówi Jakub Górnicki, współautor cyklu. – Dlatego we wrześniu ubiegłego roku postanowiliśmy nakręcić minimum 100 różnych miejsc w Polsce i wypuścić to jako spójną całość. Dopiero wtedy widać efekt i można w pełni zachwycić się tym, że żyjemy w tak pięknym kraju – dodaje.

Na stronie: http://podrozniccy.com/pl/polska-z-drona dostępne są nagrania z miejsc, które podzielone są na kategorie: przyroda, obiekty sakralne, zamki i pałace, architektura oraz dwa szlaki: Zamków Piastowskich oraz Orlich Gniazd. Niebawem liczba filmów przekroczy sto, a w kolejnym roku rozpocznie się kolejna tura nagrań.

Każdy z nas zna Kraków, Poznań czy Gdańsk, więc chcieliśmy pokazać te miejsca, które nie są tak popularne. To sprawiło, że praca nad projektem trwała znacznie dłużej, ale odkryliśmy mnóstwo niesamowitych rzeczy – mówi Ania Górnicka, współautorka bloga. – Cieszymy się, że uda nam się zabrać czytelników w miejsca, które są na co dzień mniej dostępne, o których tylko słyszeli albo często w ogóle ich nie znają. My sami zaskakiwaliśmy się i zachwycaliśmy nie raz, szukając obiektów, które warto pokazać.

W cyklu „Polska z drona” zobaczyć można m.in. mosty w Stańczykach, strażnicę w Przewodziszowicach, Diabelski Most w Czernej, Skrzyczne, Klasztor w Leżajsku, Zamek w Mosznej czy Zamek w Książu.

Filmy trwają od 2 do 4 minut i mają charakter poglądowy, tak, aby każdy mógł faktycznie zobaczyć wybrane miejsce i nacieszyć nim oko. Do każdego obiektu dodany został opis oraz mapka z jego lokalizacją. Całość można znaleźć na blogu Podróżnickich: http://podrozniccy.com/pl/polska-z-drona

Cykl „Polska z drona” to autorski pomysł Ani i Jakuba Górnickich, autorów bloga Podróżniccy.com realizowany tylko przy wsparciu znajomych od listopada 2013. Podróżniccy to autorzy takich inicjatyw, jak: Szukając Witkacego, Telefon Dookoła Świata, InstaPetersburg, Wejdź na szlak czy trwający cykl Tango Story. Organizują też spotkania podróżnicze o nazwie Wachlarz.