National Geographic Kids i LEGO City nawiązały współpracę, aby inspirować dzieci do odkrywania, eksplorowania i poszukiwania wiedzy o dżungli oraz zachęcić je do działań na rzecz ochrony przyrody

Na czele projektu stoi Andres Ruzo, badacz National Geographic, znany ze swej naukowej działalności, który odkrył mi.in. legendarną, wrzącą rzekę w Amazonii. Jego pasją, oprócz podróży, jest dzielenie się wiedzą i swym hobby z młodymi, przyszłymi badaczami. Ponieważ idealnym sposobem, by dotrzeć do dzieci, jest zabawa, najlepiej to zrobić poprzez serię LEGO City „Badacze dżungli”. Z klocków, pojazdów i mini-figurek przedstawiających ludzi i egzotyczne zwierzęta można zbudować dżunglę z drzewami, wodospadem, jaskinią, obozem badawczym, laboratorium, a nawet ukrytą starożytną świątynią. Podczas zabawy dzieci będą kreować i opowiadać niesamowite historie i przeżywać emocjonujące przygody, a jednocześnie przyswajać wiedzę o mieszkańcach dżungli, uczyć się o różnorodności fauny i flory oraz o konieczności ochrony przyrody.

Gdybym miał znowu 9 lat, na pewno chciałbym uczestniczyć w ekspedycji do dżungli amazońskiej. Jej misja – odkrycie świętej, tajemniczej wrzącej rzeki, ukrytej głęboko w Peru.

 

Cel – zainspirowanie dzieci, by dbały o planetę, na której żyją. Narzędzia, jakie zabieramy ze sobą: zaawansowane technologicznie drony, GPS, kamery termiczne oraz nowe zestawy LEGO City „Badacze dżungli”! Chciałbym, aby dzieci pokochały dżunglę, by rozumiały ją i chroniły, tak jak ja to robię. Dawno temu, jeszcze przed moją pierwszą wyprawą do dżungli, jako mały chłopiec marzyłem, by tam pojechać i przeżywać niesamowite przygody. Jestem bardzo podekscytowany nową serią LEGO City, gdyż mam nadzieję zainspirować całe pokolenia młodych badaczy na całym świecie – mówi Andres Ruzo.

 

Designer LEGO City, Andrew Butler Coghill, który uczestniczył w projektowaniu nowych zestawów, komentuje: Dzieci są naszym punktem odniesienia i wierzymy, że zapraszając je na pełną przygód wyprawę do dżungli, zaciekawimy je, i w efekcie czego będą chciały dowiedzieć się więcej o prawdziwej dżungli. To było bardzo motywujące, widzieć reakcje dzieci podczas testowania modeli. To wspaniale, że nasz partner National Geographic Kids będzie wykorzystywać zestawy LEGO City, aby uczyć dzieci, jak wygląda życie w dżungli.

Wszystkie zestawy można kupić w hipermarketach, w sklepach z zabawkami i sklepach internetowych w całej Polsce. Podane ceny obowiązują w sklepie na stronie www.LEGO.pl oraz w katalogu LEGO: „Dżunglowy łazik” (60156) – 24,99 zł, „Dżungla – zestaw startowy” (60157) – 39,99 zł, „Helikopter transportowy” (60158) – 79,99 zł, „Misja półgąsienicowej terenówki” (60159) – 129,99 zł, „Mobilne laboratorium” (60160) – 209,99 zł, „Baza w dżungli” (60161) – 419,99 zł.

KONKURS!

LEGO City i National Geographic Kids przeprowadzą konkurs, w którym do wygrania będzie rodzinna wyprawa do dżungli w Kostaryce w Ameryce Środkowej! Zwycięzcy będą zjeżdżać na linach i podziwiać zachwycającą dech w piersiach dziką przyrodę, zobaczą wulkaniczne krajobrazy Rio Blanco, zwiedzą sierociniec dla ocelotów i jaguarów, będą biesiadować w domku na drzewie i poczują smak prawdziwego życia zgodnego z naturą. Aby wygrać, kandydaci muszą wyobrazić sobie coś, co chcieliby odkryć w dżungli, i narysować to albo zbudować z klocków LEGO.

Więcej informacji: www.LEGO.com/jungle, www.natgeokids.com/jungle