Polscy turyści przez ostatnie pół roku głosowali na najlepsze hotele spa i uzdrowiska w Hiszpanii, Niemczech, Chorwacji, Tunezji  i na Węgrzech. W każdym z tych  krajów został wybrany jeden obiekt, który na prestiżowej Gali „Najpiękniejsze SPA 2015” otrzymał tytuł „Perfect SPA 2015”.


Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas Gali konkursowej 2 grudnia br. w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Nie zabrakło na niej przedstawicieli najlepszych hoteli SPA oraz polskich i zagranicznych reprezentantów branży turystycznej. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością znani aktorzy, piosenkarze oraz dziennikarze m.in. Beata Sadowska, Dominika Ostałowska, Katarzyna Ankudowicz, Lidia Kopania, Tomasz Ciachorowski, Anna Iberszer, Małgorzata Potocka, Barbara Melcer, Danuta Błażejczak oraz Paweł Królikowski i Grażyna Ostrowska-Królikowska. Galę poprowadził Jarosław Kret.

W konkursie na „Perfect SPA 2015 – wybór polskich turystów” zgłoszonych zostało blisko pięćdziesiąt hoteli spa z pięciu krajów, do których Polacy zawsze chętnie podróżują. Głosowanie odbywało się na portalu SPAeden.pl. Internauci w sumie oddali 10 tysięcy głosów na zagraniczne hotele SPA, które zachwyciły ich niepowtarzalną atmosferą.

Zaszczytny tytuł „Perfect SPA 2015” otrzymały:

Danubius Health SPA Resort Margitsziget / Budapeszt – Węgry     

(www.danubiushotels.com)

Adriana Hvar SPA Hotel  / Hvar – Chorwacja

(www.suncanihvar.com)

Gran Hotel Elba Estepona & Thalasso SPA / Malága – Hiszpania      

(www.hotelselba.com)

Hotel Victory Therme Erding / Erding – Niemcy   

(www.therme-erding.de)

Hotel Royal Thalassa / Monastir – Tunezja     

(www.thalassa-hotels.com)

Nagrody „Perfect SPA – wybór polskich turystów” wręczyła Katarzyna Sołtyk – Redaktor Naczelna Magazynu EDEN. W imieniu trzech nagrodzonych hoteli nagrody odebrali obecni na Gali przedstawiciele laureatów: Faten Zghal – właścicielka hotelu Royal Thalassa z Monastyru w Tunezji, Bożena Hirling – Dyrektor Węgierskiego Ośrodka Promocji Turystycznej dla hotelu Danubius Health Spa Resort Margitsziget w Budapeszcie, Bojan Baketa – Dyrektor Chorwackiego Ośrodka Promocji Turystycznej  dla hotelu Adriana Hvar Spa Hotel na wyspie Hvar.

Szczególnie ciepło przez obecnych została przyjęta pani Faten Zghal, która przyjechała z Tunezji – gościnnego, przyjaznego ludziom kraju, który w ostatnim czasie niezasłużenie doświadczył dramatycznych wydarzeń…

Gala finałowa odbyła się w klimatycznej, przywołującej najlepsze wzorce wellness, scenerii Służewieckiego Domu Kultury w Warszawie. Atrakcją spotkania był spektakl komediowy „Wiecznie młodzi” w wykonaniu Marzanny Graff i Aleksandra Mikołajczaka oraz Haliny Bednarz.