Utwory z filmu „Gorączka Sobotniej Nocy”, przeboje Beatlesów czy utwory Waldemara Malickiego to tylko niektóre z kompozycji, które zabrzmią w niedzielny wieczór 28 czerwca w na Scenie Letniej Filharmonii Bałtyckiej podczas ostatniego w tym roku spotkania z Koncertami Promenadowymi.

To druga, gdańska odsłona popularnych koncertów organizowanych na wzór brytyjskiej telewizji BBC, podczas których muzyka klasyczna spotyka się z popularną. Zgodnie z przyjętą konwencją, pierwsza część wydarzenia, odbywa się w Sali Koncertowej natomiast druga, nieco bardziej rozrywkowa, na Scenie Letniej na Ołowiance.

Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi Massimiliano Caldi – gościnny dyrygent Orkiestry. W utworach Stanisława Moniuszki (Uwertura do opery „Straszny dwór”), Gioachino Antonio Rossiniego (Uwertura do opery „Cyrulik Sewilski”, wariacje na klarnet i orkiestrę) oraz Carlo Galante („Invano morte desio”) Koncerty uświetnią znakomici soliści: włoski klarnecista Giampiero Sobrino, który zinterpretuje nowy utwór napisany przez Carlo Galante pt. „Invano morte desio”, oraz ukraińskiego wirtuoz skrzypiec z polskim paszportem Vadima Brodskiego.

Natomiast druga część koncertu, zaplanowana na Scenie Letniej, zapowiada się wyjątkowo przebojowo i tanecznie. W programie znajdą się m.in. „Zingaresca” Pablo Sarasate, „Czardasz” Vittorio Montiego, wspomniane piosenki z repertuaru Beatlesów oraz Piąta symfonia Beethovena w aranżacji Waltera Murphy’ego.

Watro wspomnieć, że ostatnia propozycja przez tydzień notowana była na pierwszym miejscu listy Billboardu Hot 100. Na początku 1977 roku utwór został licencjonowany do RSO Records i umieszczony na ścieżce dźwiękowej do filmu Saturday Night Fever.

Z pewnością warto więc będzie zarezerwować sobie najbliższy, niedzielny wieczór 28 czerwca, aby przekonać się, jak znane i lubiane przeboje zabrzmią w wykonaniu gdańskich filharmoników.

Szczegółowy program znajdą Państwo na stronie internetowej PFB. Bilety na te i pozostałe wydarzenia Polskiej Filharmonii Bałtyckiej dostępne są w kasach na Ołowiance, tel.: 0 58 320 62 62 oraz w sprzedaży internetowej na www.filharmonia.gda.pl