Rejs po rzece jednego z najbardziej malowniczych miast w Polsce? Taka atrakcja czeka na gości Qubus Hotel w Gdańsku i Krakowie. Sezon na wyprawy Q-łódką po Motławie już się rozpoczął, na Wisłę pierwsi pasażerowie wypłyną natomiast 3 kwietnia

 

Q-łódki wyruszają z hotelowych przystani zawsze o pełnej godzinie (w Gdańsku w godzinach 10:00-16:00, w Krakowie 10:00-17:00). Rejs w Krakowie trwa około 25 minut, a w Gdańsku nawet 40 minut.

 

Z pokładu gdańskiej Q-łódki pasażerowie mogą w czasie podróży obejrzeć Zieloną Bramę, Żurawia, majestatyczny budynek Filharmonii i Targ Rybny. Jeden z ważniejszych punktów podróży stanowi także ujście Motławy do Martwej Wisły, gdzie znajduje się Stocznia Gdańska.

 

W trakcie rejsów w Krakowie goście będą natomiast obserwować zabytkową dzielnicę Kazimierz, Kościół św. Stanisława na Skałce, Kopiec Kościuszki czy Wzgórze Wawelskie.

 

Z wodnych podróży w sieci Qubus Hotel mogą bezpłatnie skorzystać zarówno goście hotelu, jak i restauracji. Q-łódki często stanowią niezwykłą atrakcję podczas wesel. Pary młode chętnie wykorzystują je również do sesji zdjęciowych.

 

– Q-łódki zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na ich pokładzie gościliśmy już setki osób. Nie ma się co dziwić, kameralne rejsy po rzekach są atrakcją unikalną w skali obu miast. To w końcu oryginalny pomysł na relaks dla gości w różnym wieku, w tym także rodzin z dziećmi, którego nie oferują inne hotele – mówi Rafał Willich, Dyrektor Qubus Hotel Gdańsk.

 

O zainteresowaniu rejsami świadczy fakt, że Q-łódka przepłynęła w Krakowie jak dotąd około 52 000 km (to tak jakby znajdowała się w trakcie drugiego okrążenia równika) i zużyła ok. 10 ton paliwa. Tyle potrzebne jest w zbiornikach samolotu pasażerskiego na lot z Paryża do Wilna.

 

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych Q-łódka w Gdańsku będzie kursować aż do połowy listopada. W Krakowie rejsy potrwają do końca października.

 

Qubus Hotel to sieć 12 nowoczesnych obiektów dla biznesu i turystów indywidualnych. Oferują one nie tylko usługi noclegowe, ale także konferencyjne oraz gastronomiczne – w tym śniadania złożone z ponad stu produktów i restauracje serwujące między innymi sezonowe Menu Konesera. W wybranych obiektach goście mogą skorzystać z lobby barów i centrum fitness