Rafał Majka znalazł się na liście startowej grupy Tinkoff-Saxo na 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Rok temu polski kolarz zajął w naszym narodowym wyścigu czwarte miejsce. W tym roku spróbuje powalczyć o podium, a może nawet zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Plan Majki na tegoroczny sezon zakładał start w Giro d’Italia, a potem Tour de Pologne. We Włoszech Polak pojechał bardzo dobrze zajmując szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Później okazało się, że wystąpi jeszcze w Tour de France, gdzie był pomocnikiem Alberto Contadora. Jednak Hiszpan wycofał się z rywalizacji po groźnym upadku na 10. etapie.
Majka jedzie dalej, oczywiście bez walki o klasyfikację generalną, bo w niej jest daleko, ale na pewno spróbuje pokazać się na jednym z etapów. Potem wystąpi w Tour de Pologne – mówi dyrektor sportowy Tinkoff-Saxo Tristan Hoffman. O zwycięstwo nie będzie łatwo, bo w Polsce wystartuje wielu znakomitych zawodników, ale walka o podium może być dobrym celem  – dodaje Hoffman.
Bardzo się cieszę z występu Rafała Majki, wszyscy pamiętamy jak dzielnie walczył podczas 70. edycji Tour de Pologne. Wierzę, że i w tym roku pokaże się z jak najlepszej strony, a jego rywalizacja z Michałem Kwiatkowskim będzie ozdobą wyścigu – mówi Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.
W składzie Tinkoff-Saxo znalazł się także drugi Polak Paweł Poljański, który razem z Majką startował w tegorocznym Giro.
71. Tour de Pologne rozpocznie się 3. sierpnia w Gdańsku. Kolarze wystartują z Placu Solidarności i wyruszą w liczącą 7 etapów i ponad 1200 kilometrów trasę. Wyścig zakończy się 9 sierpnia jazdą indywidualną na czas w Krakowie.
Skład grupy Tinkoff-Saxo na 71. Tour de Pologne UCI World Tour:
Rafał MAJKA (POL), Jesus HERNANDEZ (ESP), Evgeny PETROV (RUS), Nicki SORENSEN (DEN), Oliver ZAUGG (SUI), Paweł POLJAŃSKI (POL), Roman KREUZIGER (CZE), Rory SUTHERLAND (AUS).