Wspaniała atmosfera czeka na melomanów na tradycyjnych festiwalach muzycznych, które latem zagoszczą w Czechach.

Jeden z najstarszych czeskich festiwali, Rock for People, wystartuje już 3 lipca. Na gości jak zwykle czeka wiele gatunków muzyki, najlepsze zespoły czeskie i światowe, dobra kuchnia, szeroki wybór piwa i wspaniała atmosfera. Wielogatunkowy festiwal Rock for People świętuje w tym roku 25 urodziny.

Podczas festiwalu, na 10 scenach zaprezentuje się około 100 zespołów muzycznych, muzyków i DJs. Na gości czeka między innymi legendarny The Prodigy, gwiazdy brytyjskiej sceny rockowej The Kooks i The Vaccines, słynni amerykańscy rockerzy Skillet, duński heavymetalowy Volbeat czy Beatsteaks.

Koncerty odbywają się na terenie lotniska w Hradcu Kralove, na scenach zewnętrznych, w namiocie mieszczącym 8000 osób i w dwóch hangarach. Oprócz tego są tu sceny do tańca i strefy chill-out. Impreza pomiesci 32000 uczestników.

Od 4 do 7 lipca w Ostrawie zagości festiwal muzyczny Beats for Love, największy festiwal muzyki tanecznej w Europie, z udziałem światowej sławy artystów. Natomiast od 18 do 21 Ostrava zaprasza na siedemnastą już edycję międzynarodowego wielogatunkowego festiwalu muzycznego Colours of Ostrava. Festiwal gości w Ostrawie od roku 2002. Przed dwiema laty został przeniesiony na obrzeża miasta, do niezwykłego postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. Festiwal cieszy się ogromną popularnością zarówno w Czechach, jak i poza granicami kraju.

Sazavafest w Kácově (64 km od Pragi) zaprezentuje od 26 do 28 lipca plejadę zagranicznych gwiazd. Festiwal oferuje, jak zwykle, bogaty program towarzyszący: przedstawienia teatralne, projekcje filmowe, workshopy, warsztaty artystyczne i wiele innych atrakcji.

Hip Hop Kemp przywita w Festival Parku w Hradcu Královém w dniach 23-25 sierpnia wszystkich miłośników hip-hopu. Impreza została uznana przez CNN za największy festiwal na świecie poświęcony kulturze hip-hop.