Jak wygląda statystyczny polski podróżnik? Skąd czerpie inspiracje? Czy jeździ solo czy z towarzyszami? Kiedy podejmuje decyzje o podróży, jaki typ wyjazdów preferuje i ile wydaje na podróże czy na sprzęt outdoorowy – na te i inne pytania poznamy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy odpowiedzi. Staruje Ogólnopolskie Badanie Podróżników, które wyłoni także destynację roku, najbardziej aktualny podróżniczy trend, najbardziej inspirujące blogi, konta społecznościowe czy wpływowe postaci polskiego rynku podróżniczego. 

Badanie rusza oficjalnie 24 czerwca. W trakcie najbliższych tygodni osoby, którym podróżowanie nie jest obce, będą miały okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, nawykami czy podróżniczymi marzeniami. Na podstawie zebranych opinii przygotowany zostanie raport, w efekcie którego wyłoni się obraz polskiego podróżnika 2019. 

 

Polski rynek podróżniczy rośnie z każdym kolejnym rokiem. Jednak preferencje polskiego podróżnika i informacje na temat całego sektora znamy głównie z danych  systemów rezerwacyjnych biur podróży. Organizowane przez nas badanie obejmować będzie zatem cały rynek w szerokim tego słowa znaczeniu, dzięki czemu otrzymamy rzetelne źródło wiedzy oraz przede wszystkim profil statystycznego polskiego podróżnika – mówi Łukasz Nowak, twórca Klubu Podróżników Soliści, który jest inicjatorem i głównym organizatorem OBP 2019. 

 

Dodatkowo celem projektu jest pogłębienie istniejącej wiedzy o zjawiskach związanych z tym aspektem życia Polaków – podejmowanymi decyzjami, tym, co ma na nie bezpośredni wpływ, ale też preferencjami np. w kwestii zakupów sprzętu podróżniczego – dodaje Łukasz Nowak. 

 

Rozpoczynając projekt zamierzamy, dzięki cyklicznie prowadzonemu badaniu, monitorować nasze nawyki i zachowania związane z podróżowaniem i planowaniem wypoczynku – mówi Przemysław Huk, Senior Research Executive, Instytut Badawczy MANDS Badania Rynku i Opinii. 

 

Badanie jest anonimowe. Wszyscy podróżnicy, którzy poprawnie wypełnią ankietę oraz odpowiedzą na zawarte na końcu ankiety pytanie konkursowe, mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody. W puli jest m.in. wyprawa na Islandię oraz sprzęt turystyczny ufundowany przez partnerów badania – markę ODLO oraz Polar Sport. Informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej projektu www.badaniepodroznikow.pl.

 

Ambasadorami projektu zostali m.in. Aleksander Doba, Podróżnik Roku National Geographic 2015 oraz Tomasz Habdas, podróżnik i bloger – twórca bloga „W Szczytowej Formie”.

 

Zachęcamy do udziału w badaniu!