Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, poinformowała, iż nowe zasady przewozu bagażu wejdą w życie 15 stycznia 2018r. Tym samym pasażerowie Ryanaira będą mieli więcej czasu do zapoznania się ze zmianami, szczególnie w okresie wzmożonych podróży podczas świąt. Nowa polityka przewozu bagażu obejmuje m.in. obniżenie opłaty za bagaż rejestrowany (ze 150 zł do 105 zł)

 

Ryanair ogłosił następujące zmiany:

 

Od 6 września 2017 r.:

 

-Opłata za przewóz bagażu rejestrowango została obniżona ze 150 zł do 105 zł

-Limit bagażu rejestrowanego został podniesiony z 15kg do 20kg

 

Od 15 stycznia 2018 r.:

 

-Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus i Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie*

 

-Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

 

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

 

“Postanowiliśmy wprowadzić nowe zasady przewozu bagażu 15 stycznia 2018r. dając więcej czasu naszym klientom do zapoznania się z nimi. Od stycznia 2018 r. pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów.  Wprowadziliśmy już pierwsze zmiany obniżając opłatę za przewóz bagażu rejestrowanego jednocześnie podnosząc jego limit wagowy o 33%. Nowe zasady wejdą w życie 15 stycznia 2018r.”

 

* Pierwszeństwo wejścia na pokład (priority) można kupić już od 24 zł podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić później nawet do 1 godziny przed lotem za 30 zł.