Okres Świąt Bożego Narodzenia rozpoczyna w Polsce sezon zimowych wyjazdów turystycznych. Wiele osób planuje jednak swój odpoczynek na ostatnią chwilę. W efekcie trafiają do niesprawdzonych miejsc, a planowany relaks zamienia się w koszmar.

Od teraz wszyscy, którzy nie chcą znaleźć się w takiej sytuacji mogą szukać noclegów w nowym serwisie rezerwacyjnym www.pobyty.pl. Już teraz wybierać i rezerwować on-line można spośród 1250 lokali i 4700 miejsc noclegowych z całej Polski, dostępnych na każdą kieszeń.

Jednym z grzechów głównych Polaka-turysty jest organizowanie wyjazdu turystycznego dosłownie w ostatniej chwili. O wypoczynku zaczyna myśleć zazwyczaj dopiero na kilka dni przed długim weekendem czy świętami. Motywująca bywa też pogoda. Gdy późną wiosną wyjrzy słońce zza chmur, Polacy gremialnie biorą się za planowanie wyjazdów za miasto. Zimą równie motywujący bywa pierwszy śnieg. W efekcie wielu trafia na przypadkowe, niesprawdzone miejsca noclegowe. I zamiast miłego odpoczynku przeżywa rozczarowanie lokalizacją lub standardem obiektu, do którego przyjechali.

Osoby, które stawiają na jakość i gwarancję wypoczynku mogą szukać wśród miejsc noclegowych zgromadzonych na nowym portalu www.pobyty.pl. – Na całym świecie umacnia się trend do krótkich wyjazdów. Wyjeżdżamy częściej ale na krócej, bo takie są realia dzisiejszego życia. Nie każdy może zaplanować wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Tworząc portal Pobyty.pl, chcieliśmy dać turystom nową jakość – bazę sprawdzonych miejsc noclegowych różnego typu: apartament dla rodziny z dziećmi, i hostel dla grupy studentów wyjeżdżających na Sylwestra w góry – informuje Paweł Chudzik z portalu Pobyty.pl.

Serwis już od początku działania mocno zaistniał na rynku turystycznym dzięki współpracy z popularnymi hotelami oraz największymi operatorami wynajmu apartamentów wakacyjnych jak Sun & Snow, co gwarantuje najwyższy poziom wypoczynku w kilkudziesięciu aglomeracjach i kurortach wakacyjnych.

Na nowym portalu znajdują się komfortowe apartamenty, miejsca noclegowe w mniejszych obiektach, także tych agroturystycznych, ale także hotele, hostele i pensjonaty. Baza obejmuje całą Polskę – duże miasta i miejscowości turystyczne. Ta kompleksowość to także nowe rozwiązanie na rynku. Oferta tańszych i droższych obiektów skupiona jest w jednym miejscu, co jest dużym ułatwieniem dla osób poszukujących miejsca noclegowego. – Dzięki temu niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy na dłuższy wypoczynek, czy służbowo  i na krótko, nocleg możemy znaleźć na jednym portalu – zauważa Paweł Chudzik.

Miejsca są szczegółowo opisane wraz z bogatą dokumentacją zdjęciową. Nocleg możemy wybrać dokładnie wg swoich preferencji, określając szczegółowe kryteria związane z wyposażeniem wakacyjnego lokum. Dzięki wyszukiwarce wybiera się obiekty np. z klimatyzacją, aneksem kuchennym i stałym dostępem do internetu. Oddzielne kryterium pozwala nawet określić miejsca przyjazne zwierzętom. Za pomocą bazy można wyselekcjonować budynki, do których na wyjazd można zabrać psa lub kota. A także super luksusowe apartamenty z kategorii VIP. Wszystkie miejsca można rezerwować on-line.

 

Obłożenie

Na Sylwestra mamy już pełne obłożenie w górach, a na Święta pozostało jedynie kilkanaście wolnych apartamentów. W niektórych miejscowościach górskich, na przykład w Karpaczu, już teraz zaczyna brakować miejsc na ferie 2014 r. – informuje Paweł Chudzik.

 

Wygodnie, bezpiecznie i … najtaniej

Serwis rezerwacyjny Pobyty.pl, poza gwarancją standardu lokali, zapewnia także ceny najniższe z dostępnych w internecie. Oczywiście dotyczy to obiektów, które są prezentowane za jego pośrednictwem. Firma gwarantuje, że jeśli przed dokonaniem rezerwacji lub w czasie 3 dni od jej dokonania turysta znajdzie ten sam obiekt, w tym samym terminie i dla tej samej liczby osób za niższą stawkę, serwis Pobyty.pl obniży cenę do niższej kwoty. – Jednym z głównych założeń serwisu jest komfort turystów. Chcemy, by osoby korzystające z naszej bazy miały pewność, że wypoczywają tak jak sobie zaplanowały i do tego w najniższej, możliwej cenie – podkreśla Paweł Chudzik.

Serwis jest wygodnym narzędziem także dla właścicieli obiektów turystycznych. Zapewnia promocję miejsc noclegowych bez specjalnego zaangażowania i zajmowania czasu właścicieli. W ramach swojego profilu, dostępnego po zalogowaniu, właściciel apartamentów będzie mógł prowadzić i analizować statystyki wynajmu, a w razie potrzeby  także wystawiać faktury za najem.

 

Unia wierzy w rezerwacje on-line

Jak wynika z przeprowadzonego przez Eurobarometr „Badania na temat nastawienia Europejczyków wobec turystyki”, opublikowanego w marcu 2010 roku, głównymi źródłami informacji w momencie planowania wakacji są dla nich rekomendacje znajomych, Internet a dopiero na trzecim miejscu własne doświadczenia. Nie tylko jednak szukamy informacji w sieci, ale coraz częściej wykorzystujemy ją do rezerwacji on-line. Z badań rynkowych portalu HRS wynika, że w Europie blisko 20% osób dokonuje rezerwacji hotelu za pomocą urządzania mobilnego, i odsetek ten będzie stale rósł (*).

Portal Pobyty.pl jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Działanie 8.1.

 

* * *

(*) źródło ”Marketingowa Strategia Polski w sektorze turystyki na lata 2012-2020”.