Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak negatywny wpływ na nasz organizm może mieć niedobór siarki. Przygnębienie, niepokój, blada cera i łamliwe paznokcie to tylko niektóre skutki braku tego cennego pierwiastka. Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem uzupełnienia niedoborów siarki w organizmie jest kąpiel w wodzie siarczkowej. Skorzystać z niej możemy w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór.

 

Siarka zajmuje wysokie, piąte miejsce w hierarchii makroskładników mineralnych potrzebnych naszemu organizmowi. Jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania, stanowi bowiem około 0,25% masy ciała dorosłego człowieka. Od siarki zależy praktycznie cała nasza uroda (piękne włosy, nawilżona i elastyczna skóra, mocna tkanka łączna, mocne paznokcie), gospodarka hormonalna, układ odpornościowy oraz przemiana materii. Jej niedobór przyczynia się do powstawania dolegliwości stawów i kłopotów ze wzrokiem. Dodatkowo przy braku siarki mocno obniża się przyswajalność potrzebnych organizmowi minerałów takich jak: magnez, krzem, sód, mangan, wapń, żelazo, chlor, jod i potas.

Gdzie jej szukać?

Niedobory siarki najczęściej spowodowane są spożywaniem niewystarczającej ilości białka, a wraz z nim aminokwasów, w których obecne są związki siarki. Dlatego idealnym sposobem na jej uzupełnienie będzie odpowiednia dieta. Siarka coraz częściej obecna jest także w kosmetykach. Hotel Medical SPA Malinowy Dwór oferuje zabiegi na ciało na bazie biosiarczkowych Balneokosmetyków, zawierajacych najsilniejszą na świecie wodę siarczkową czerpaną ze źródła „Malina”. Jednym z nich jest „Malinowe SPA Balneo”, czyli zabieg szczególnie polecany dla dojrzałej, suchej i skłonnej do cellulitu skóry. Keratolityczne działanie wody siarczkowej przyspiesza bowiem odnowę i regenerację naskórka.

Moc kąpieli siarczkowych

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uzupełnienie niedoborów siarki w organizmie są kąpiele siarczkowe. Ich wpływ na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą siarczkową, która łagodnie złuszcza, a następnie stymuluje proces odnowy naskórka. Działanie to wspomagają jej bakterio- i grzybobójcze właściwości. Efekt miejscowy to również lepsze ukrwienie, pobudzenie mikrokrążenia i metabolizmu skóry. Jednak co najważniejsze kąpiele w wodzie siarczkowej skutecznie leczą dolegliwości takie jak: zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, dyskopatia, choroby ginekologiczne, przewlekłe choroby skóry (łuszczyca, zapalenia łojotokowe, zapalenia atopowe), miażdżyca, cukrzyca, reumatoidalne zapalenia stawów czy zaburzenia krążenia. Ponadto wykorzystuje się je w leczeniu chorób pochodzenia neurologicznego: neuralgii, neuropatii, zespołów korzeniowych czy niedowładów. Kąpiele w wodzie siarczkowej o najwyższym na świecie stężeniu czynników aktywnych dostępne są w ofercie Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór. Ośrodek ten dla swoich gości przygotował pakiety profilaktycznie, lecznicze oraz pielęgnacyjne z jej wykorzystaniem.

Więcej informacji na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór można znaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor.