SOFORT AG powitał kolejnego partnera z branży turystycznej – sieć hotelową Accor. Współpraca polega za zintegrowaniu systemu bezpośrednich płatności SOFORT Banking w portfolio metod płatności dostępnych podczas rezerwacji w hotelach należących do tej jednej z największych na świecie sieci hotelowych. Kooperacja z SOFORT Banking umożliwi gościom hotelowym przeprowadzanie szybkich i bezpiecznych płatności online za pokoje w 200 hotelach w Niemczech.

 

Bezpieczny, szybki i wygodny sposób płatności dla gości Accor

 – Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że Hotele Accor, jeden z wiodących operatorów na świecie, zdecydowały się zaimplementować naszą metodę płatności. Biznes turystyczny i hotelowy jest jedną z najszybciej rozwijających się branż, a podjęta współpraca ułatwi nam dalszą ekspansję w tym segmencie rynku. Szczególnie w tym rodzaju biznesu niezawodna i elastyczna metoda płatności jest kluczowa – powiedział Dr. Gerrit Seidel, CEO firmy SOFORT AG.

Korzyści ze współpracy powinny być również od razu odczuwalne dla klientów sieci Accor – jak tylko przelew zostanie pomyślnie zlecony, hotel otrzyma w czasie rzeczywistym potwierdzenie transakcji. Ponadto płatności z SOFORT Banking nie wymagają rejestracji, wystarczy sam dostęp do bankowości elektronicznej. SOFORT Banking działa jak zautomatyzowana płatność z góry zwykłym przelewem bankowym trwająca kilka sekund, bez żadnych kosztów dodatkowych.

– Poza kartami kredytowymi, SOFORT Banking jest optymalnym dodatkiem do naszego portfolio metod płatności. Potwierdzenie w czasie rzeczywistym o pomyślnym zleceniu przelewu zapewnia hotelarzom jeszcze więcej bezpieczeństwa w planowaniu obłożenia pokoi. Ten sposób płatności sprawia, że rezerwacja online w Accorhotel.com jest jeszcze wygodniejsza. Oferujemy gwarancję najniższej ceny w Internecie i jednocześnie bezpieczną metodę płatności – skomentował Michael Mücke, prezes zarządu w Accor Hospitality Germany GmbH.

Jak działa SOFORT Banking?

Korzystanie z płatności metodą SOFORT Banking jest bardzo proste i przyjazne klientowi. Podczas rezerwacji online, należy wybrać metodę płatności SOFORT Banking, a następnie wpisać swoje dane do logowania do bankowości internetowej na bezpiecznie zaszyfrowanym formularzu. Operację potwierdza się jednorazowym kodem weryfikacyjnym. W kolejnym kroku przelew, tak jak każdy inny, jest przetwarzany przez dany bank. Obecnie metoda płatności SOFORT Banking jest oferowana przez ponad 25 000 sklepów internetowych w 10 krajach.