Jadwiga Maria Strumff łamała wszelkie konwenanse. Pod koniec XIX wieku musiała pójść do pracy, wybrała masowanie. Emancypantka, migrantka, mężatka wchodząca w wiele romansów z kobietami. W swoich pamiętnikach bezlitośnie odsłania warszawskie elity przełomu XIX i XX wieku, ale też osobiste doświadczenia – odrzucenia z powodu płci, pochodzenia, orientacji czy potrzeby samostanowienia.
Performerki, zainspirowane niekonwencjonalną postacią Jadwigi Marii, będą badać swoje ciała za pomocą od lat ćwiczonych praktyk cielesnych: masażu, jogi, tańca butoh, kickboxingu, techniki Aleksandra. Jednocześnie będą mierzyć się z tekstem Strumff, prawdziwym głosem kobiety, która miała odwagę przekraczać ograniczenia stawiane jej płci, i która masując ciała swoich klientek – w zakamarkach warszawskich buduarów – docierała do herstorii bólów, radości, pożądań czy słabości kobiet.
Przebywając wspólnie w liminalnej – bezpiecznej i intymnej – przestrzeni, przyjrzymy się złożoności relacji kobiet i dotkniemy tkanek głębokich międzypokoleniowego kobiecego doświadczenia.