Tegoroczne Miasto Dzieci na Zamku Topacz będzie miało swoją kontynuację w Świdnicy w dniach od 15 do 24 lipca br. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a współorganizatorem – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jednym z partnerów, który będzie towarzyszył dzieciakom w Świdnicy będzie Staropolanka, naturalna woda mineralna Ziemi Kłodzkiej.

Świdnicki projekt Miasta Dzieci zakłada, że 600 uczestników z miasta i gminy Świdnica w dwóch turnusach, działających na zasadzie półkolonii, będzie poznawało wartość pieniądza w Mieście Dzieci. Tam trafią do agencji pracy, która według przyjętych zmian, deleguje małych uczestników do zapoznania się z różnymi zawodami. Rotacyjnie, grupy, będą pracować przez trzy godziny dziennie, a resztę czasu przeznaczą na zabawę. Atrakcji na pewno nie zabraknie, także podczas pracy, bo jak pokazują doświadczenia z Zamku Topacz, nawet wykonywanie ciężkiego zawodu jest dla dzieci doskonałą zabawą.

A wszystkim tym inicjatywom i wydarzeniom, w których główną rolę będą odgrywać najmłodsi, towarzyszyć będzie Staropolanka, naturalna woda mineralna Uzdrowisk Kłodzkich. Organizatorzy będą zachęcali dzieci do sięgania po wodę podczas każdej czynności, zgodnie z hasłem przewodnim Staropolanki – „Jak coś robisz, rób to z wodą – Staropolanka” oraz do zwracania butelek na zasadach kaucji w wysokości 0,5 tauronka. A na zakończenie projektu, zamiast katamaranu, wszyscy uczestnicy Miasta Dzieci zbudują świdnicką wieżę z butelek Staropolanki, jako przykład recyklingu i wtórnego wykorzystania butelek typu PET.

Miasto Dzieci w Świdnicy będzie funkcjonować codziennie w dniach 15 – 24 lipca br. w godzinach od 10.00 do 16.00.