11 i 18 stycznia o godzinie 12:00 zapraszamy na urokliwe spotkania z poezją w zabytkowych wnętrzach Pałacu na Wyspie. Tematem przewodnim najbliższych Salonów Poezji będą Ogrody Światła – Chiny. W styczniowe niedziele zapraszamy również do Pałacu Myślewickiego na kameralne koncerty muzyki klasycznej z cyklu Salony Muzyczne.

Salony Poezji i Salony Muzyczne na stałe wpisały się w tradycje Łazienek Królewskich. Już 11 stycznia Goście Muzeum będą mieli okazję wysłuchać poezji chińskiej w wykonaniu Anny Nehrebeckiej i Miłogosta Reczka, zaś 18 stycznia wiersze będzie czytał Marian Opania. Muzycznym dopełnieniem recytacji będzie śpiew Shi Le, śpiewaczki operowej z Pekinu. Cykl Salony Poezji organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Bilety w cenie 5 zł można nabyć w kasach Muzeum. Istnieje możliwość wykupienia karnetów w cenie 20 zł – normalny oraz 10 zł – ulgowy, obejmujących miesięczny cykl tematyczny.

W Łazienkach Królewskich nie zapominamy o miłośnikach muzyki klasycznej. 11, 18 i 25 stycznia o godzinie 12:00 kameralne wnętrza Pałacu Myślewickiego wypełnią się różnorodną muzyką w wykonaniu najlepszych studentów i absolwentów warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach Muzeum, liczba miejsc ograniczona.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie