W najbliższy weekend w dniach 18-19 stycznia na Polanie Jakuszyckiej odbędą się eliminacje do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polski kurort już drugi rok z rzędu będzie gospodarzem tej imprezy, dołączając do elitarnego grona miast-organizatorów takich jak Davos, Lillehamer, Val di Fiemme, Cortina, Lahti, Falun, Oberhof. Jednym ze sponsorów imprezy jest kompleks apartamentowo-hotelowy Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba oraz jego inwestor, spółka Univitae.

 

W zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich wezmą udział biegacze i biegaczki z 27 krajów z czterech kontynentów. W piątek 17.01 odbędzie się oficjalny trening, w sobotę 18.01 sprint techniką dowolną, a niedzielę 19.01 biegi na 15 km dla mężczyzn oraz na 10 km dla kobiet. W polskiej części zawodów nie zabraknie Justyny Kowalczyk. Dla naszej medalistki będzie to wyjątkowy czas, gdyż 19 stycznia biegaczka obchodzi urodziny. Obserwatorzy spodziewają się, że z tej okazji fani przygotują jej prawdziwą fetę.

„Jesteśmy dumni, że możemy wspierać finansowo tak wspaniałą imprezę sportową, i że odbywa się ona właśnie w Szklarskiej Porębie. – mówi Ryszard Solak prezes spółki Univitae – Szklarska Poręba ma wiele walorów, które przyciągają i turystów, i fanów sportów narciarskich przez prawie cały rok. Mimo iż jest położona poniżej 900 metrów nad poziomem morza, to mamy tutaj klimat porównywalny do tego w miejscowościach alpejskich, położonych około 2000 m nad poziomem morza. Wykorzystywane jest to w treningach sportowych. Trenowała tu Justyna Kowalczyk, Robert Korzeniowski, i wielu innych sportowców wyczynowych i amatorów. Śnieg utrzymuje się w Szklarskiej Porębie średnio 110 dni w roku. W okolicy są najlepsze w Europie Środkowej trasy dla uprawiania narciarstwa biegowego, trasa zjazdowa ze Szrenicy FIS i wiele tras maratońskich dla biegaczy”.

„Termin organizacji Pucharu Świata w biegach zbiega się z rozpoczęciem ferii zimowych w Polsce. Choć dopiero niedawno potwierdzono ostatecznie, że impreza się odbędzie, to już od dłuższego czasu mamy praktycznie pełne obłożenie na ten weekend zarówno w Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba jak i w innych apartamentach w tej miejscowości” – mówi Marcin Dumania, prezes spółki Sun & Snow. – „Mimo iż w tym roku póki co nie mamy śnieżnej zimy, to Szklarska Poręba nie narzeka na brak zainteresowania turystów.”

Spółka Univitae jest inwestorem parku wakacyjnego Sun & Snow Resorts w Szklarskiej Porębie, który powstaje w odpowiedzi na zapotrzebowanie inwestorów poszukujących możliwości zakupu apartamentów oraz pokoi hotelowych. Kompleks obejmie docelowo trzy budynki apartamentowe oraz jedyny w regionie hotel pięciogwiazdkowy. Kompleks będzie mógł przyjąć jednocześnie około 1,000 gości. Pierwszy budynek apatamentowy z 50 apartamentami jest już gotowy, a drugi jest w trakcie zaawansowanej budowy. Rozpoczęcie budowy hotelu planowane jest na bieżący rok.

* * *

Informacje o Sun & Snow:

Sun & Snow jest największą w kraju firmą zarządzającą wynajmem apartamentów w systemie krótkoterminowym, w aglomeracjach miejskich oraz kurortach wakacyjnych. Obecnie spółka realizuje kompleks apartamentowo-hotelowy Sun & Snow Resorts – Szklarska Poręba, nowoczesny ośrodek górski składający się z trzech budynków apartamentowych oraz aparthotelu o łącznej powierzchni użytkowej ponad 15 tys. mkw. Pierwszy etap został oddany do użytku na początku listopada 2012 r. Wartość inwestycji to 80 mln PLN. Wyłącznym operatorem całego kompleksu jest Sun & Snow, a deweloperem jest firma Univitae.

Sun & Snow zarządza blisko 700 apartamentami zlokalizowanymi w 21 najpopularniejszych polskich kurortach oraz aglomeracjach: Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Krynicy Morskiej, Sopocie, Stegnie, Kątach Rybackich, Ustce, Jantarze, Juracie, Zakopanem, Krynicy-Zdrój, Wiśle, Karpaczu, Ustroniu, Szklarskiej Porębie, na Mazurach, a także w Warszawie i Gdańsku. Sieć obejmuje wyłącznie apartamenty o najwyższym standardzie. Więcej informacji na stronie www.sunandsnow.pl.