Linie Emirates przypominają wszystkim pasażerom o sprawdzeniu listy przedmiotów, które wolno przewozić w bagażu podręcznym i rejestrowanym. Dzięki temu podróże w nadchodzącym sezonie świątecznym przebiegną bezpiecznie i bez zakłóceń.


W celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom i załodze, linie Emirates zakazały przewożenia baterii litowych, używanych do zasilania urządzeń elektronicznych, takich jak aparaty, telefony komórkowe czy laptopy, w bagażu rejestrowanym. Popularnym przedmiotem, w którym znajdują się baterie litowe, jest również deskorolka elektryczna, tzw. hoverboard. Linie Emirates nie przyjmują na pokład żadnego rodzaju deskorolek elektrycznych – bez względu na to, czy baterie zostały wyjęte – zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym. 

W związku z nadchodzącym sezonem świątecznym spodziewamy się, że wielu pasażerów będzie przewoziło prezenty dla najbliższych, w tym cieszące się popularnością deskorolki elektryczne. Ponieważ najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych pasażerów i członków załogi, z przykrością informujemy, że nie przyjmiemy tego rodzaju deskorolek w bagażu rejestrowanym ani podręcznym. Prosimy wszystkich naszych klientów, aby przed przybyciem na lotnisko zapoznali się z pełną listą przedmiotów, których nie można przewozić samolotem. Dzięki temu podróż przebiegnie bezpiecznie i bez zakłóceń – powiedział Mohammed Mattar, Divisional Senior Vice President – Emirates Airport Services.

Wszelkie płyny, żele i aerozole, pasty, balsamy, kremy, napoje i inne przedmioty o podobnej konsystencji muszą znajdować się w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml. Te przewożone w pojemnikach większych niż 100 ml nie zostaną przyjęte, nawet jeśli pojemnik jest tylko częściowo wypełniony.

Ze względu na wzmożony ruch linie Emirates sugerują podróżnym, aby przyjeżdżali na lotnisko przynajmniej trzy godziny przed odlotem i uwzględnili możliwe utrudnienia w ruchu drogowym. Pasażerowie mogą skorzystać z wcześniejszej odprawy przy standardowych stanowiskach na sześć godzin przed odlotem, a także przy stanowiskach odprawy na parkingach od 24 do 6 godzin przed odlotem.

Podróżni proszeni są również o skorzystanie z odprawy online lub w samoobsługowych punktach odprawy biletowej i bagażowej, co pozwoli skrócić czas odprawy na lotnisku. Osoby korzystające z odprawy online powinny zgłosić się do odprawy bagażowej przynajmniej 90 minut przed odlotem. Posiadacze elektronicznej karty pokładowej, którzy mają przy sobie jedynie bagaż podręczny, mogą od razu udać się do stanowiska kontroli paszportowej i kontroli bezpieczeństwa.

Osoby, które nie zgłoszą się do odprawy przynajmniej godzinę przed planowym odlotem, nie zostaną wpuszczone na pokład. Bramki zostają otwierane zawsze 45 minut przed odlotem, a zamykane 20 minut przed startem samolotu. Procedury te pozwalają na ograniczenie opóźnień lotów i spóźnień na połączenia przesiadkowe. 

Szczegółowe informacje i pełna lista przedmiotów, których nie można przewozić samolotem, znajdują się na stronie emirates.com.