•    15 % zniżki na karnet oneworld “Odwiedż Bliski Wschód” – Visit Middle East
•    Przewoźnicy sojuszu oneworld przenieśli swoją działalność operacyjną na nowe Międzynarodowe Lotnisko Hamad 27 maja 2014
Wtorek, 27 maja 2014: oneworld® świętuje otwarcie Międzynarodowego Lotniska Hamad w Dosze – nowej bazy dla linii lotniczych Qatar Airways. Z tej okazji ogłoszono 15 % zniżkę na ceny karnetów „Odwiedź Bliski Wschód”.

Specjalna oferta dotyczy karnetów oneworld Visit Middle East zakupionych między 27 maja a 24 czerwca 2014.

Karnet oneworld „Odwiedź Bliski Wschód”, sprawia, że podróż dla międzynarodowych klientów po tym regionie przebiega dużo łatwiej, gdyż oferuje elastyczne taryfy na loty w obrębie jednego z najszybciej rozwijających się regionów na świecie, a w tym miesiącu dzięki specjalnej 15% niższe oferta jest jeszcze bardziej atrakcyjna.    

oneworld jest to wiodący sojusz linii lotniczych w skład, którego wchodzą dwie linie lotnicze z bazą na Bliskim Wschodzie – Qatar Airways, które są głównym przewoźnikiem na terenie Zatoki i Royal Jordanian, które jako pierwsza arabska linia lotnicza stałą się członkiem sojuszu.

Karnet oneworld „Odwiedź Bliski Wschód” oferuje loty w obrębie Zatoki Perskiej, Bliskiego Wschodu i Egiptu, jak również te oferowane przez inne linie lotnicze należące do sojuszu i oferujące loty w tym regionie, m.in. przez British Airways i Cathay Pacific, co daje możliwość całkowitego zwiedzenia tego regionu świata.

Oferta obejmuje loty do 33 miast docelowych w 12 krajach – wystarczy jeden bilet, aby podziwiać takie cuda jak Petrę czy Luksor; kosmopolityczną Dohę, czy też piaszczyste plaże w Maskacie.

Karnet oneworld „Odwiedź Bliski Wschód” musi być zakupiony wraz z międzynarodowym lotem linii należących do sojuszu oneworld do tego regionu.  Może składać się od 3 do 10 odcinków podróży w regionie. Ceny uzależnione są od wybranej klasy podróży – Biznes lub Ekonomicznej – i długości każdego z odcinków. Zwykle ceny każdego lotu zaczynają się od 75USD, bez podatków i opłat, ale w ciągu trwania oferty z 15% zniżką, cena ta zmniejsza się do 64USD, bez podatków i opłat.

Sojusz oneworld oferuje najszerszą gamę taryf, umożliwiających klientom podróże wieloma liniami lotniczymi, pozwalając przy tym oszczędzić od kwot regularnie publikowanych taryf, niezależnie od tego czy pasażerowie chcą podróżować dookoła świata czy odkryć jeden kontynent lub region. Oprócz Bliskiego Wschodu, dostępne są też karnety na Azję, Azję Południową, Afrykę, Północną i Południową Amerykę, Australię i Nową Zelandię, Europę, Japonię i Malezję. Aby uzyskać szczegółowe informacje o wszystkich taryfach dostępnych w oneworld wejdź na oneworld.com

O Międzynarodowym Lotnisku Hamad w Dosze

Qatar Airways i pozostałe linie lotnicze z sojuszu oneworld oferujące przeloty z/do Dohy  – British Airways, Cathay Pacific, Royal Jordanian i SriLankan Airlines – od 27 maja 2014 oferują przyloty oraz wyloty z  Międzynarodowego Lotniska Hamad.

Światowej klasy lotnisko jest bazą dla Qatar Airways, które dołączyły do sojuszu oneworld w październiku 2013.  Nowe lotnisko zostało ono zaprojektowane tak, aby uzupełnić pięciogwiazdkowy serwis, a w przyszłości stać się jednym z wiodących lotnisk na świecie. Obecnie może obsłużyć 30 milionów pasażerów rocznie, a gdy zostanie w pełni wykończone ilość ta wzrośnie do 50 milionów.

Dyrektor Generalny Qatar Airways Akbar Al. Baker powiedział: “Międzynarodowe Lotnisko Hamad zdefiniuje na nowo doświadczenie podczas międzynarodowych podróży i ustanowi nowy punkt odniesienia dla standardów dla wszystkich innych lotnisk. Pozwoli to Qatar Airways i partnerom oneworld zaoferować naszym klientom niezrównanie przeżycia.”  

O oneworld

oneworld jest sojuszem największych na świecie linii lotniczych, który skupia swą działalność na zapewnieniu najwyższego poziomu usług i wygody podczas częstych międzynarodowych podróżnych. Linie należące do sojuszu to airberlin, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific Airways, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN Airlines, TAM Airlines, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, Royal Jordanian, S7 Airlines i SriLankan Airlines oraz 30 linii stowarzyszonych, które razem:
• oferują przeloty do ponad 1000 portów lotniczych w 150 krajach, z dzienną liczbą wylotów równą 14.250
• przewożą ponad 500 milionów pasażerów rocznie flotą złożoną z blisko 3300 samolotów.
• oferują ponad 600 salonów lotniskowych.

Członkowie oneworld wspólnie i konsekwentnie dostarczają pasażerom najwyższe oraz bezproblemowe doświadczenie podróży, wliczając specjalne przywileje i korzyści dla osób często podróżujących, w tym zbieranie oraz wydawanie zebranych mliii i punktów w ramach całej sieci sojuszu.

oneworld aktualnie jest zdobywcą bezprecedensowo ośmiu wiodących międzynarodowych nagród dla sojuszy lotniczych – w tym tytuł Najlepszego Sojuszu Linii Lotniczych na Świecie w 2013 nadanym  przez niezależną agencję oceny jakości linii lotniczych Skytrax.