Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku przygotowała w tym roku  nie lada gratkę dla wszystkich poszukujących pomysłu na spędzenie tegorocznego Sylwestra.

Filharmonia zaprasza na dwa koncerty i bal sylwestrowy w pięknych wnętrzach zrewitalizowanego obiektu. Niezdecydowanych powinien przekonać program obu koncertów,  ich wykonawcy oraz  magiczny widok roztaczający się z Ołowianki na Motławę i Długie Pobrzeże.

Świętować można podwójnie, bo 31 grudnia Filharmonia przygotowała aż dwa koncerty: o godz. 17:00 i 20:30. W obu wypadkach orkiestrę poprowadzi Petr Chromčák, na co dzień  szefujący czeskiej Orkiestrze Symfonicznej w Pradze.

Z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wystąpi jedna z najwybitniejszych chińskich mezzosopranistek Zhang Chuanqing i należący do najwybitniejszych śpiewaków operowych na świecie baryton Liu Kequing. W programie obu koncertów znajdą się najsłynniejsze przeboje operowe i operetkowe. Usłyszymy więc między innymi: uwerturę do opery „Carmen” Georgesa Bizeta i pochodzącą z tego samego dzieła „Habanerę”, „Nel giardin del bello” z opery „Don Carlos” oraz „Di Provenza il mar” z opery „La Traviata”. Nie zabraknie także pieśni „Cortigiani, vil razza dannata” z opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego. Lekki, muzyczny klimat podkreślą też „Kuplety Księcia Orłowskiego/Ich lade gern mir Gäste ein” z operetki „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa. Publiczność porwie z pewnością Taniec węgierski nr 5 Johannesa Brahmsa i oczarują nieco spokojniejsze rytmy walca „Złoto i srebro” Franza Lehara.

Po zakończeniu drugiego z koncertów Salon Gdański zamieni się w salę balową, zaś oczekiwanie na Nowy Rok umili gościom zespół Detko Band Orchestra, wykonujący standardy jazzu tradycyjnego – happy jazz, swing, dixieland, pop i muzykę taneczną z całego świata.

Bilety na to i inne wydarzenia Filharmonii Bałtyckiej można kupić rezerwując je w kasach: 0 58 328 62 62 lub na www.filharmonia.gda.pl.