Sylwia Banaszewska i Magdalena Kondas z nominacji Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej zostały odznaczone odznaką „Za Zasługi dla Turystyki” nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola.


Odznaka „Za Zasługi dla Turystyki” jest honorowym wyróżnieniem i może być nadana obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatelom państw obcych, organizacjom lub innym instytucjom w kraju i za granicą – w uznaniu ich zasług dla rozwoju polskiej turystyki i umacnianiu współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

W rekomendacji Polskiej Organizacji Turystycznej czytamy: „Sylwia Banaszewska i Magda Kondas to duet doskonały. Na liście swoich wspólnych sukcesów mogą zapisać pracę nad miesięcznikiem MICE Poland – jedynym branżowym wydawnictwem poświęconym przemysłowi spotkań w Polsce, dla serwisu branży spotkań MeetinPlaner.pl – odpowiedzialnego za integrację sektora oraz budowanie platformy komunikacji poruszającej istotne dla branży problemy oraz przy konkursach branżowych skierowanych do branży przemysłu spotkań – Osobowość Roku MICE Poland (konkurs organizowany przez MICE Poland) oraz MP Power Awards i Kreatywny Roku Branży Eventowej (konkursy organizowane przez portal MeetingPlanner.pl), których są autorkami i organizatorkami. Ponadto w swojej karierze, Sylwia Banaszewska, zaangażowana była również w powstanie pierwszego w Polsce kierunku o specjalności Turystyka Biznesowa w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej oraz Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, a Magda Kondas zajmowała się koordynowaniem działań promocyjnych pierwszego Meetings Week Poland (tygodnia spotkań – warsztatów i szkoleń) realizowanego przez stowarzyszenia branżowe działające na polskim rynku spotkań”.

– To dla nas ogromne wyróżnienie, za które bardzo dziękujemy. Niezwykle budująca jest dla nas rekomendacja Polskiej Organizacji Turystycznej, za którą również bardzo dziękujemy. Dostrzeżenie naszej pracy oraz przyznanie odznaczenia, za nasze działania, to także podkreślenie coraz większej roli jaką odgrywa przemysł spotkań – mówią laureatki.