Dawno po urlopie, a Wy czujecie, że znów potrzebujecie wypoczynku? Nie jesteście jedyni – zaledwie 13% Polaków deklaruje, że wczasy faktycznie przyniosły im spodziewane efekty . Reszta wraca do pracy zmęczona i zniechęcona perspektywą kolejnego urlopu dopiero za około 12 miesięcy. Aby być w dobrej kondycji przez cały rok, powinniśmy co jakiś czas zafundować sobie weekendowy wyjazd w miejsce, które pozwoli nam na szybką regenerację. Wystarczy dosłownie kilka dni, aby nabrać nowej energii i poczuć się zdrowiej.

Wyczekiwany przez cały rok urlop mija zawsze zaskakująco szybko i zmusza nas do powrotu do pracy oraz normalnego trybu życia. Choć w trakcie jego trwania czujemy, że wypoczywamy, to zaraz po jego zakończeniu nasz entuzjazm mija. U niektórych objawia się to wręcz pourlopową depresją, która niekiedy wymaga konsultacji lekarskiej. Dzieje się tak dlatego, że dzisiaj wielu z nas bardzo dużo pracuje, zostaje za biurkiem po godzinach, czy też zabiera pracę do domu na weekend. W efekcie wypoczywamy jedynie podczas urlopu, zaplanowanego najczęściej, na któryś z wakacyjnych miesięcy. To duży błąd. Aby być w dobrej kondycji przez cały rok powinniśmy zafundować sobie krótki wypoczynek także jesienią, czy zimą. Już weekend poza domem może sprawić, że poczujemy się lepiej. Miejscem, w którym można szybko odzyskać formę są Baseny Mineralne w Solcu Zdroju, które zachęcają do korzystania z leczniczych kąpieli siarczkowych przez cały rok.
Drogocenna siarka
Siarka znajduje się we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, szczególnie jako istotny składnik struktury białkowej. Organizm dorosłej osoby zawiera ok. 100 g siarki, która jest jednym z makroelementów niezbędnych do życia i zajmuje czołowe miejsce na liście makroskładników mineralnych potrzebnych organizmowi ludzkiemu. Objawami jej niedoboru jest wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy utrata jędrności skóry. Jej niedostateczna ilość nie pozostaje także bez wpływu na stany emocjonalne człowieka. Kiedy tego pierwiastka brakuje w organizmie może pojawić się odczucie niepokoju i zmęczenie, a także kłopoty ze wzrokiem i dolegliwości stawowe. Dodatkowo przy braku siarki mocno obniża się przyswajalność potrzebnych organizmowi minerałów, takich jak: magnez, krzem, sód, mangan, wapń, żelazo, chlor, jod i potas. Dlatego tak ważne dla utrzymania dobrej kondycji psychofizycznej każdego człowieka jest jej uzupełnianie, na przykład poprzez kąpiele siarczkowe.
Najsilniejsza na świecie siarka
Kuracje siarczkowymi wodami leczniczymi są powszechnie znane i od wieków stosowane w uzdrowiskach. Jednak najsilniejsza na świecie woda siarczkowa wydobywana jest ze źródła „Malina” (posiada ok. 900 mg siarki na litr wody), z którego wodę czerpią Baseny Mineralne w Solcu Zdroju. Umożliwiają one swoim gościom kąpiele w basenie solankowo-siarczkowym, a także indywidualne zabiegi w znajdującej się na terenie obiektu Przychodni Rehabilitacyjnej Centrum Zdrowia.
Siarczkowa odnowa
Szukając możliwości weekendowego wypoczynku warto zdecydować się na 3-dniowy pakiet „Siarczkowa odnowa”. Gwarantuje on między innymi codzienny, nieograniczony dostęp do strefy basenowej (także basenu leczniczego). Podczas pobytu w obiekcie czeka nas także gimnastyka w wodzie, kąpiel siarczkowa w wannie, kąpiel borowinowa, masaż klasyczny, masaż podwodny z algami oraz biosiarczkowa maska łagodząca na całe ciało. W prezencie dostaniemy także biosiarczkowy krem do rąk. Weekend pod znakiem siarczkowej regeneracji to najlepszy sposób na odzyskanie sił w ciągu roku, kiedy nie mamy czasu na dłuższy urlop.
Więcej informacji na temat Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.basenymineralne.pl/

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, która zostanie oddana do użytku w połowie 2015 r.). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku. Nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną certyfikatem ,,Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2013 r.’’ Nagodzone w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Sposób na sukces’’ pod patronatem Prezydenta RP. Nagodzone Godłem ,,Nasze Dobre Świętokrzyskie – 2013’’