Najbliższe dni odbędą się pod znakiem XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014. Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska w Warszawie w dniach 4-6 kwietnia stanie się miejscem wielkiego turystycznego pikniku. Ten wiosenny weekend wypełni się atrakcjami, a miłośnicy podróży, jak i rodziny z dziećmi, będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą wypoczynkową i rekreacyjną.  

Przygotowania do inauguracji sezonu turystycznego na Mazowszu idą pełną parą. Podczas targów zaprezentowane zostaną oferty na nadchodzące lato, a wystawcy będą zachęcać odwiedzających do poznawania zakątków naszego kraju i skorzystania z proponowanych aktywności. Obecni będą przedstawiciele państw, miast, regionów, gmin, powiatów, organizatorzy imprez turystycznych, hotele, uzdrowiska, atrakcje i szlaki turystyczne, a także wydawnictwa, przewoźnicy i lokalne stowarzyszenia. Wśród wystawców znajdą się firmy prezentujące ofertę camperową, żeglarską, rowerową i wędkarską. Uroczyste otwarcie Targów Lato odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 11.00.

 

Aktywne Lato

Turystyka aktywna będzie w tym roku szczególnie promowana. Do udziału w Targach Lato zaproszono wystawców z ofertą dla miłośników dwóch kółek, w tym organizatora dwóch największych imprez rowerowych w Polsce, tj. Tour de Pologne i Skandia Maraton Lang Team. Konferencja prasowa Skandia Maraton Lang Team 2014 odbędzie się w piątek o godz. 13.00 w sali C na pierwszym piętrze.

W Evencie Rowerowym na terenie hali wystawienniczej przewidziane są m.in. takie atrakcje jak: prezentacja najnowszych modeli rowerów firmy Giant, spotkania ze znanymi kolarzami, w tym z Czesławem Langiem, Ryszardem Szurkowskim, Lechem Piaseckim i Dariuszem Baranowskim, konkursy szybkiej jazdy na 50 m w kolarstwie torowym oraz na trenażerach. Na stoisku Polskiego Związku Kolarskiego odbędzie się konkurs na najcięższy rower – warto więc przyjechać ze swoim sprzętem.

W odrębnym sektorze znajdą się wystawcy z ofertą dla wędkarzy. Będą tam m.in. producenci specjalistycznej odzieży, woderów oraz spodniobutów, organizatorzy wypraw wędkarskich, producenci zanęt i woblerów.

 

Spotkania branżowe

Targi Lato to także okazja do spotkań przedstawicieli branży turystycznej w Polsce. 4 kwietnia będzie miał miejsce Dzień Ekspercki Polskiej Organizacji Turystycznej na temat „Inspiracji i trendów w innowacyjnym podejściu do produktów turystycznych”. Podczas warsztatów dla właścicieli, administratorów, osób zarządzających produktami turystycznymi oraz lokalnych organizacji turystycznych przybliżone zostaną takie zagadnienia jak: innowacje w prowadzeniu usług turystycznych, fenomen turystyki kulinarnej, czy promocja innowacyjnych usług turystycznych.

Tego samego dnia o godzinie 14.00 rozpocznie się seminarium Izraela. Przedstawciele tego kraju, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków, przedstawią specjalistom z branży narzędzia zwiększające sprzedaż tego kierunku oraz wpływające na wzrost zainteresowania wyjazdami w ten rejon.

 

Mazowsze zaprasza

Mazowsze jest ponownie Regionem Partnerskim Targów Lato. Na stoisku jego przedstawiciele prezentować będą zabytki i atrakcje regionu, jak również ciekawe miejsca, w których można uprawiać turystykę pieszą, rowerową i wodną. Oficjalne otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00 na scenie targowej. Następnie pokazy akrobacji rowerowych, jazdy na monocyklach, kurs ratownictwa wodnego, prezentacje najatrakcyjniejszych szlaków Mazowsza oraz animacje dla najmłodszych będą przyciągać odwiedzających. Zaplanowanych jest wiele konkursów dla uczestników w każdym wieku, a na zwycięzców czekają nagrody. 

 

Konkursy

W trakcie targów odwiedzający wybiorą Hit Lata, czyli ofertę, która spośród prezentowanych na Targach Lato spodoba się najbardziej. Równolegle prowadzony będzie konkurs na najlepsze hasło promujące targi. Do wygrania jest pobyt-niespodzianka dla dwóch osób.

Z kolei Polska Organizacja Turystyczna wraz z firmą MT Targi Polska dokona wyboru najlepszej oferty ekspozycyjnej polskiego regionu. Kryształowe Słońce wręczone zaś zostanie wystawcom, których stoiska zdobędą uznanie Jury ze względu na ogólne wrażenie, oryginalność zabudowy, estetykę, porządek na stoisku oraz profesjonalizm obsługi klienta.

 

Strefa dla dzieci

Podczas gdy rodzice będą zwiedzać targi, dzieci będą mogły się bezpiecznie bawić w specjalnie dla nich przeznaczonej strefie. W hali umieszczone będą dmuchańce: krokodyl Herman, dżungla, tor przeszkód i statek piracki, a także symulator surfingu. Propozycje aktywności dla najmłodszych przedstawią również opiekunowie z Towarzystwa Edukacyjnego Vizja, Centrum Promocji Kultury z dzielnicy Praga-Południe oraz Przedszkola Ekologicznego Zielone Słonie. Będą to zarówno warsztaty edukacyjne, jak i stanowisko malowania buziek. Część przestrzeni zagospodaruje także miejsce rozrywki Hulakula, w którym znajdzie się trampolina, plac zabaw oraz basen z piłkami.

 

Targowa scena

Scena w sobotę i niedzielę będzie tętniła życiem. Po oficjalnym otwarciu sezonu turystycznego na Mazowszu odbędą się występy taneczne, wokalne i teatralne. Taniec Bollywood, hula, reggaeton czy samba to tylko część propozycji. W przerwach między popisami artystycznymi przeprowadzane będą quizy i konkursy, w których na odwiedzających będą czekać atrakcyjne nagrody.

 

Regionalne produkty

Ofertę Targów Lato urozmaicą odbywające się równolegle III Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” oraz II Targi Agroturystyka. Będzie więc okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków, które produkowane są w niewielkich wytwórniach na terenie całej Polski. Dodatkowo warto już teraz pomyśleć o zrobieniu świątecznych zakupów. Na hali wystawienniczej zorganizowana również będzie restauracja Food & Travel, w której dania przygotuje znany mistrz kulinarny, Marcin Budynek.

 

Patronat nad Latem

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawują: Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki; Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego; Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy; Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Niewiadomski – Prezes Polskiej Izby Turystyki.

 

Jak dojechać

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa – Warszawa Gocławek – znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

 

Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje nie więcej niż 20 minut. Od ronda ulicą Marsa do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska ruch odbywa się płynnie dwupasmową jezdnią. Przy halach dla odwiedzających jest dostępny duży parking. Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 115, 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 115 i 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

 

Informacje praktyczne

Wstęp na Targi LATO jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte w piątek w godzinach 10:00-17:00, w sobotę 10:00-18.00 i w niedzielę 10:00-16:00.

 

Więcej informacji: www.targilato.pl