Dobiegły końca 17. Gdańskie Targi Turystyczne. Tegorocznym wyróżnikiem GTT była propozycja form wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem i podróżowaniem luksusowymi środkami lokomocji. Zainteresowanych takim rodzajem spędzania wakacji oczekiwały propozycje wycieczek kolejowych z Moskwy przez Mongolię do Pekinu czy z Turcji do Iranu.

Natomiast na zwolenników wypoczynku na wodzie czekał szeroki wybór ofert rejsów morskich, rzecznych, ekspedycyjnych, butikowych, luksusowymi żaglowcami oraz turystyki morskiej typu cruising. Na targach widoczna była obecność Rosji. Promował się Obwód Kaliningradzki wraz z przedstawicielami branży turystycznej, do odwiedzenia Sankt Petersburga zachęcała prezentacja poświęcona potencjałowi i urokom turystycznym miasta nazywanego Wenecją Północy, a Targi odwiedziła także delegacja z Omska. Kontynuację na Targach znalazła ciesząca się w zeszłym roku powodzeniem Strefa Kultury. W strefie prezentującej potencjał kulturalny Pomorza w formie działań artystyczno-performerskich prezentowały się m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Centrum Nauki Experyment z Gdyni oraz Filharmonia Kaszubska z Wejherowa.

Miłośnicy romantycznych podróży, planujący oryginalny ślub lub zaręczyny odwiedzali Salon Travel&Love, gdzie mogli znaleźć propozycje organizacji tych niezapomnianych chwil m.in. w niezwykłej scenerii sardyńskiego krajobrazu, na przepięknych plażach Karaibów czy w romantycznych hotelach na Teneryfie. Na Giełdzie Agroturystycznej czekały oferty gospodarstw agroturystycznych, a wraz nimi prezentacje potraw wielkanocnych oraz rękodzieła ludowego. Po raz kolejny Targom towarzyszyły Salony: Sportu i Rekreacji Activity Expo oraz Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych Kajak Expo.

Polska Izba Turystyki tradycyjnie objęła patronat nad imprezą, a na stoisku Pomorskiego Oddziału PIT z licznymi gośćmi spotykali się Sekretarz Generalny PIT Tomasz Rosset, Prezes O/Pomorskiego Remigiusz Dróżdż oraz pozostali przedstawiciele zarządu Oddziału.

 

Nadawcą maila jest:
Polska Izba Turystyki, ul. Krakowskie Przedmieście 64/7, 00-322 Warszawa, tel./fax: 22 8265536
e-mail: //poczta.home.pl/mail/write?to=biuro@pit.org.pl„>biuro@pit.org.pl, www.pit.org.pl