Już od czwartku 17 maja mieszkańcy Wrocławia będą mogli korzystać z aplikacji Taxify – europejskiej platformy przewozowej łączącej kierowców i pasażerów. Taxify działa na polskim rynku od 2016 roku. Dotychczas aplikacja była dostępna w Warszawie i Krakowie.


Taxify to obecnie najszybciej rozwijającą się platforma ride-sharingowa w Europie i w Afryce. W ubiegłym roku liczba pasażerów, którzy zamówili transport przy jej pomocy wzrosła dziesięciokrotnie. Łącznie użytkowników Taxify jest już ponad 10 milionów! Aplikacja powstała w 2013 roku w Estonii i działa dziś w ponad 40 miastach w 25 krajach.

Kolejny przystanek: Wrocław

Od 17 maja 2018 Taxify będzie dostępna dla mieszkańców Wrocławia. Wcześniej z aplikacji mogli korzystać użytkownicy w Warszawie (od grudnia 2016 r.) oraz w Krakowie (od stycznia 2018). – Jako jedno z największych miast w Polsce, Wrocław był dla nas oczywistym kolejnym krokiem w rozwoju aplikacji. To miejsce tętniące życiem, ośrodek kulturalny i akademicki, przez co zapotrzebowanie na usługi ride-sharingowe jest tutaj ogromne”- tłumaczy Alex Kartsel Country Manager Taxify Polska. Przy okazji uruchomienia aplikacji mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się promocji w postaci zniżki 50% na przejazdy.

Stawiamy na jakość

Od wejścia do Polski Taxify stale zwiększa swój udział w rynku i może pochwalić się coraz większą siecią kierowców oraz zadowolonych użytkowników. Jak podkreślają twórcy platformy to efekt długofalowej polityki, w której najważniejsza jest m.in. wysoka jakość świadczonych usług. – Szczęśliwy kierowca oznacza lepszą jakość usług dla pasażera. Dlatego zależy nam na tym, aby taksówkarze i kierowcy, którzy zdecydują się na współpracę z nami, byli z niej zadowoleni – mówi Alex Kartsel. I rzeczywiście. W porównaniu do konkurencji Taxify pobiera od kierowców najniższą prowizję – 15%. W zamian za to oczekuje bardzo wysokich standardów obsługi, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i zadowolenie klientów.

Ciąg dalszy nastąpi

Wrocław to kolejne po Warszawie i Krakowie miasto, gdzie użytkownicy będą mogli korzystać z usług Taxify. Już dziś wiadomo, że plany rozwoju platformy obejmują kolejne aglomeracje. Jak potwierdza Alex Kartsel w nadchodzących miesiącach aplikacja zostanie udostępniona również mieszkańcom Trójmiasta.