Na wybrzeżu Teneryfy znajduje się wiele atrakcyjnych i klimatycznych miast, w których warto się zatrzymać na dłużej. Jednym z nich jest z pewnością 30-tysięczne Puerto de la Cruz położone na północy wyspy. W XVIII w. było ważnym portem, a w kolejnym stuleciu zaczęła rozwijać się w nim turystyka. W 1886 r. stworzono tu pierwsze sanatorium na Wyspach Kanaryjskich. To właśnie Puerto de la Cruz stało się kolebką ruchu turystycznego na całym archipelagu i najstarszym hiszpańskim kurortem przyciągającym gości z Europy

 

Mimo pojawienia się z czasem wysokich hoteli miasto nie straciło swojego charakteru i wciąż można wybrać się tutaj na spacer wśród tradycyjnych kanaryjskich domów. Miejscową plażę San Telmo wyróżniono po raz kolejny w 2017 r. prestiżową Błękitną Flagą. Na leżącym niedaleko cyplu znajduje się park wodny Lago Martiánez zaprojektowany w zgodzie z naturalnym otoczeniem. To dobre miejsce na wypoczynek z dziećmi. Pobliska Playa Martiánez przyciąga natomiast surferów. W jej okolicy tworzą się idealne fale. Z Puerto de la Cruz można wyruszyć również na nurkowanie w oceanicznych wodach. Poza tym ze względu na położenie w rejonie Valle de La Orotava miasto stanowi świetną bazą wypadową na wycieczki piesze o różnym poziomie trudności, a także wyprawę na majestatyczny wulkan Teide. Amatorzy aktywnego spędzania czasu nie powinni więc być zawiedzeni.

 

W tym rejonie Teneryfy utrzymuje się większa wilgotność, dlatego jest tu bardziej zielono w porównaniu z południem wyspy. To znakomite miejsce dla tych, których męczy suche, gorące powietrze i potrzebują nieco wytchnienia. W Puerto de la Cruz działa wiele restauracji z kuchnią z różnych stron świata. Tutejsze hotele stanowią część miasta, na ulicach turyści mieszają się z miejscowymi. Warto zatrzymać się np. w 4-gwiazdkowym Bahía Príncipe San Felipe wznoszącym się tuż nad brzegiem Atlantyku.

 

Jego 261 w pełni wyposażonych pokoi z dużymi łóżkami ma wyjście na balkon lub taras – można wybrać widok na Teide lub ocean. Do dyspozycji gości są dwa baseny (wewnętrzny i zewnętrzny), trzy restauracje i snack-bar oraz centrum spa. Oferta obejmuje pobyt z wyżywieniem częściowym bądź w formie all inclusive. Sieć Bahía Príncipe Hotels & Resorts ma na Teneryfie trzy obiekty (oprócz Bahía Príncipe San Felipe w samym sercu Puerto de la Cruz – Bahía Príncipe Costa Adeje i Bahía Príncipe Tenerife) i obecnie buduje kolejny, już czwarty. Będzie on znajdował się na południu wyspy w okolicy pól golfowych i międzynarodowego lotniska (Aeropuerto de Tenerife Sur). Otwarcie tego luksusowego 5-gwiazdkowego hotelu zaplanowano na 1 listopada 2018 r.