Z Warszawy bezpośrednio do Tokio – LOT ogłasza nowe połączenie dalekodystansowe.

Warszawa, 19 czerwca 2015 roku – LOT będzie latał z Warszawy na lotnisko Tokio Narita już od 13 stycznia.

To pierwsze bezpośrednie połączenie z Polski i Europy Środkowo – Wschodniej do stolicy Japonii i pierwsza trasa dalekiego zasięgu, która wystartuje tuż po formalnym zakończeniu procesu restrukturyzacji LOT-u, czyli już w 2016 roku. Rejsy Boeingami 787 Dreamliner będą realizowane trzy razy w tygodniu. Bilety są już w sprzedaży.

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tokio zapewni pasażerom z Polski oraz innych krajów regionu najwygodniejszą i najbardziej efektywną podróż na tej trasie. Rejs w jedną stronę potrwa około 10 godzin. Połączenie będzie obsługiwane najnowocześniejszymi samolotami świata – Boeingami 787 Dreamliner w konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.
Wyloty do Tokio będą się odbywały w środy, piątki i niedziele, natomiast rejsy powrotne do Warszawy będą startowały z lotniska Narita w czwartki, niedziele i poniedziałki według następującego rozkładu:

Od stycznia do końca marca (sezon zimowy):

WAW-NRT LO79 15:00-09:20 1

NRT-WAW LO80 11:05-14:40

Od końca marca do końca października (sezon letni):

WAW – NRT LO 079 15:20 – 08:45 1

NRT – WAW LO 080 10:15 – 14:25

Specjalnie dla klientów z Azji LOT wprowadzi między innymi japońskie dania do menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej znajdą się japońskie filmy, seriale i muzyka. Cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny w japońskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po japońsku.

Tokio to dla LOT naturalny kierunek, za którym przemawiają dane ekonomiczne. Rocznie z Polski do Japonii podróżuje około 23 tysięcy osób, z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej 136 tysięcy. Co roku z Japonii do Polski przylatuje natomiast aż 41 tysięcy osób, a do Europy Środkowo-Wschodniej 245 tysięcy. Prognozy mówią o co najmniej 2 procentowym wzroście rok do roku, w kolejnych latach.

Wśród przyszłych pasażerów LOT-u znajdą się zarówno turyści, jak i duża liczba biznesmenów. W Polsce funkcjonuje około 300 japońskich firm, z czego 80 ma nad Wisłą swoje linie produkcyjne. Znacząca jest też wartość wymiany handlowej. Tylko w ubiegłym roku z Polski do Japonii wyeksportowano towary o wartości 770 mln euro, z Japonii do Polski ponad 1,2 mld euro.

Jednym z największych atutów połączenia LOT-u do Tokio będzie maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tak zwanej Nowej Europy. Przesiadki w Warszawie będą o wiele bardziej komfortowe niż te oferowane przez większe porty przesiadkowe.  

„Tokio będzie naszym pierwszym nowym połączeniem dalekiego zasięgu po zakończeniu procesu restrukturyzacji. Od 2016 roku będziemy się już tylko rozwijać. Stawiamy na rozwój hubu w Warszawie i jestem pewien, że dzięki rejsom do Tokio nasza oferta będzie jeszcze lepszą alternatywą dla większych lotnisk w Europie. LOT będzie oferował najbardziej efektywną podróż i zdecydowanie najkrótsze czasy przesiadek dla pasażerów z Polski i innych krajów regionu” – mówi Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz. – „Tokio jest dziś jednym z najważniejszych azjatyckich ośrodków biznesowych oraz ważną destynacją turystyczną. Relacje biznesowe między oboma krajami są coraz silniejsze. Stąd wybór pierwszej dalekodystansowej destynacji był dość oczywisty” – dodał.

Formalne zakończenie procesu restrukturyzacji LOT-u przypada na koniec 2015. Rejsy między Warszawą a Tokio rozpoczną się więc z początkiem roku 2016. Inauguracyjny rejs jest zaplanowany na 13 stycznia 2016 roku. Połączenie do Tokio będzie drugą po Pekinie trasą azjatycką w regularnej siatce LOT-u. Pokazuje ono m.in., że LOT przestał być przewoźnikiem etnicznym, a stał się linią pierwszego wyboru m.in. także dla klientów azjatyckich, w tym dla ludzi biznesu, którzy doceniają jakość produktu i standard obsługi na pokładzie LOT-owskich Dreamlinerów, za które odpowiada specjalnie przeszkolony i starannie wybrany, dedykowany personel Elite Fleet.

Bilety są już w sprzedaży. Ceny na rejsy z Warszawy do Tokio zaczynają się od 2164 PLN. Już wkrótce LOT ogłosi kolejne nowe połączenia – w tym kolejne trasy dalekiego zasięgu i trasy europejskie. Wszystkie nowe rejsy również wystartują w 2016 roku. Od tego momentu LOT planuje dynamiczny rozwój.

Spółka ma obecnie stabilną sytuację finansową. Za 2014 rok odnotowała pierwszy od siedmiu lat zysk na działalności operacyjnej w wysokości 99,4 mln PLN.