SnowTrex (http://www.snowtrex.pl/) przeanalizował niemal 60 000 danych z rezerwacji sezonu narciarskiego 2015/16 i na tej podstawie wyodrębnił najpopularniejsze destynacje dla par, rodzin i grup. Austriackie ośrodki Golling oraz Mayrhofen, a także francuskie wioski w Dolinie Maurienne i Masywie Belledonne znalazły się wśród niekwestionowanych faworytów.


Gdzie najchętniej spędzają urlop europejscy miłośnicy białego szaleństwa? Które ośrodki są szczególnie przyjazne rodzinom, dokąd natomiast podróżują grupy? Organizator wyjazdów narciarskich SnowTrex przyjrzał się niemal 60 000 danych z rezerwacji i na tej podstawie wyodrębnił najpopularniejsze destynacje.

1) Polskie wyniki

Pary rezerwowały:

1. Golling

2. Mayrhofen

3. Wald im Pinzgau

Rodziny rezerwowały:

1. Chamrousse

2. Valfrejus

3. SuperDevoluy

Grupy rezerwowały:

1. Chamrousse

2. Valmeinier

3. Saint Sorlin

2) Europejskie wyniki

Pary rezerwowały:

1. Mayrhofen

2. Hippach

3. Chamrousse

Rodziny rezerwowały:

1. Chamrousse

2. Valmeinier

3. Valfrejus

Grupy rezerwowały:

1. Chamrousse

2. Saint Sorlin

3. Valmeinier

O popularności francuskich ośrodków wśród rodzin i grup decyduje przede wszystkim korzystny stosunek jakości do ceny. Polskie rodziny wydają średnio na urlop narciarski 340 Euro*, natomiast grupy gotowe są przeznaczyć na wyjazd 320 Euro*. Pary preferują ośrodki austriackie, dysponując ponadto nieco większym budżetem, który wynosi średnio niemal 490 Euro*. W zestawieniu międzynarodowym budżet na wyjazd przeznaczony przez pary wynosi 510 Euro*, w przypadku rodzin i grup jest to odpowiednio 450 Euro* i 410 Euro*.


* tydzień urlopu z karnetem narciarskim