Luksusowe krzesełka Porsche Design na Wierchu Rusińskim, gondole klasy VIP w Zieleńcu, nowoczesne kolejki łączące 2 główne stoki w Białce Tatrzańskiej czy całkiem nowa stacja narciarska w Wiśle to nowości, których żaden fan białego szaleństwa nie powinien przeoczyć.

Klub travelowy Travelist.pl przygotował zestawienie najciekawszych, tegorocznych debiutów wśród narciarskich atrakcji.

Komfort jak na kanapie
W grudniu w ośrodku Nartorama w Zieleńcu ruszyła Skyway Express – pierwsza w Polsce kolejka linowa, którą można podróżować zarówno na 6-osobowej kanapie, jak i w zdolnej pomieścić tyle samo pasażerów gondoli. Dla najbardziej wymagających przygotowano bowiem specjalne gondole Cafe i VIP, z poczęstunkiem wliczonym w cenę biletu. Wyciąg ma 780 m długości, a jego budowa umożliwiła wytyczenie aż 3 nowych tras. Do Zieleńca warto wybrać się nie tylko ze względu na nową kolejkę. To jedyne miejsce w Polsce, w którym panuje unikalny mikroklimat zbliżony do alpejskiego. Na nocleg w trakcie ferii idealnie sprawdzi się nowo wybudowana rodzinna willa Cam In Ski, położona w samym sercu miejscowości. Znajdujące się w niej jacuzzi i sala kominkowa pozwolą doskonale odprężyć się po dniu spędzonym na stokach.

Kolejka z myślą o najmłodszych
Kolejna, popularna wśród narciarzy miejscowość Białka Tatrzańska kusi w tym roku nową inwestycją. Jest nią nowoczesna kolej krzesełkowa „Jankulakowski”. Ma ona 800 m długości, podgrzewane 6-osobowe kanapy z osłoną przed wiatrem, a dla najmłodszych automatyczne wykrywanie wzrostu najniższego z pasażerów i dostosowanie do niego wysokości krzesełka podczas wsiadania i wysiadania. Komfortowy nocleg w tradycyjnym góralskim stylu zapewni Villa Magnat, położona w samym sercu Białki. Posiada klimatyczne wnętrza, smaczną regionalną kuchnię i wspaniałe widoki na Tatry – elementy, które docenią nie tylko najmłodsi turyści.

Formuła 1 w Bukowinie
Tegoroczna premiera w bukowińskim ośrodku Rusiń-Ski ucieszy nie tylko narciarzy, ale też wszystkich amatorów szybkich samochodów. Nowoczesna 6-osobowa kolejka o długości ponad 1000 m została zaprojektowana przy współudziale studia Porsche Design. Oznacza to m.in. komfortowe siedzenia stylizowane na fotele rodem ze sportowych aut oraz aerodynamiczne, przyciemniane osłony. Wybierając się do Bukowiny Tatrzańskiej całą rodziną, wypocząć warto w dostępnej w ofercie Travelist.pl Willi Silene, będącej obiektem przyjaznym dla dzieci. Czeka tam na nie kameralny kącik malucha, a w recepcji bezpłatnie wypożyczyć można wózek spacerowy lub sanki.

Trasy pełne wyzwań
Modernizacja najciekawszej stacji narciarskiej w Beskidzie Żywieckim idzie pełną parą. Po otwartej rok temu 4-osobowej kolejce „Kamienna-Solisko” przyszła pora na dużo poważniejszą inwestycję. Najnowszy nabytek korbielowskiego kompleksu to nowoczesne krzesełko (również dla 4 osób), którym wjedziemy z popularnego Jontka aż na Buczynkę. Całkowita długość wyciągu wynosi ponad 1450 m, co czyni go jedną z najdłuższych konstrukcji tego typu w kraju. Będzie obsługiwał popularną „jedynkę”, czyli czerwoną trasę o długości 2,1 km. To dużo prawdziwy raj dla fanów zimowych sportów! Jednak nawet ci najbardziej wytrwali potrzebują wypoczynku. Godnym polecenia jest Fero Lux***, w którym do dyspozycji gości jest 39 przytulnych, wygodnych pokoi. W hotelu znajduje się także kryty basen, sauna i jacuzzi.

Konkurencyjna Wisła
W tym sezonie miasto Adama Małysza wzbogaciło się o całkiem nowy ośrodek – Skolnity, będący konkurencją dla okolicznych Soszów, Cieńków, Stożka i Nowej Osady. Dolna stacja 4-osobowego krzesełka o długości blisko 800 m mieści się w samym centrum Wisły, nad parkiem linowym i obok kompleksu skoczni narciarskich. Jeśli zaś chodzi o samą jazdę, to amatorzy szusowania mają na początek do dyspozycji 2 sztucznie naśnieżane trasy – rekreacyjną niebieską o długości 1100 m oraz przeznaczoną dla bardziej doświadczonych narciarzy czerwoną (980 m). Atrakcyjny nocleg w okolicy oferuje Dom Wczasowy Beskidy. Wśród 40 przytulnych pokojów znajdą się takie z balkonem pozwalającym podziwiać okolicę. Dom wczasowy oferuje też saunę fińską z aromaterapią, kryty basen i jacuzzi.

Wybierając się na narty, warto wziąć pod uwagę przygotowane przez klub travelowy Travelist.pl zestawienie najciekawszych tegorocznych nowości narciarskich. Dzięki ofercie klubu zawierającej wyselekcjonowane obiekty noclegowe o sprawdzonej jakości, przy gwarancji najniższej na rynku ceny, wybór noclegu nie będzie problemem. Trendy na stokach zaciekawią nie tylko początkujących narciarzy, ale szczególnie wieloletnich fanów zimowych aktywności, którzy z pewnością docenią kierunek rozwoju infrastruktury sportowej w naszym kraju.

Materiał przygotowany przez  klub travelowy www.travelist.pl

 

***

O TRAVELIST.PL:
Klub travelowy Travelist.pl to innowacyjny kanał marketingowy do sprzedaży pobytów hotelowych online. Łączy funkcjonalność portalu rezerwacyjnego z możliwością unikalnej promocji obiektu. Grupa Secret Escapes – jeden z największych na świecie klubów travelowych, którego Travelist.pl jest częścią od 2014 roku posiada bazę 8 milionów użytkowników zainteresowanych ofertami pobytów wypoczynkowych. Polska baza liczy ponad 1 milion użytkowników. Wysokie inwestycje w marketing i promocję hoteli współpracujących z Travelist.pl sprawiają, że jest to obecnie najszybciej rozwijająca się firma w branży turystycznej w Polsce.

Więcej na www.travelist.pl