– architektoniczne warsztaty rodzinne w Łazienkach Królewskich

11 i 18 stycznia 2015 roku Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na warsztaty architektoniczne z nowego cyklu Tropical Winter. Podczas najbliższych spotkań, dzieci będą miały okazję wspólnie zaprojektować Motylarnię – budowlę nawiązującą do Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Czy marzyliście kiedyś o zabawie w tropikalnym ogrodzie pełnym fig, pomarańczy, śpiewających ptaków i egzotycznych motyli? Od stycznia spróbujemy wcielić się w rolę nadwornych architektów, którzy decydując o kształcie, kolorze i rozmiarze poszczególnych elementów będą tworzyć własną, fantastyczną przestrzeń. Dzięki warsztatom dzieci nauczą się współpracy, a także rozwiną wyobraźnię przestrzenną oraz poznają materię i reguły rządzące architekturą. Na zakończenie cyklu, projekty uczestników ozdobią nowo otwartą przestrzeń Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Cykl warsztatów Tropical Winter przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz 6-10 lat. Zajęcia będą odbywać się od stycznia do maja 2015 roku, w każdą drugą (3-5 lat) i trzecią (6-10 lat) niedzielę miesiąca o godzinie 11:00 w Starej Kordegardzie. Informacje i zapisy pod adresem mailowym: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl. Bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15 zł, karnet na 5 warsztatów kosztuje 70 zł. Miejsce spotkania – taras przed Pałacem na Wyspie.

Cykl jest realizowany przy wsparciu architektów z Towarzystwa w Przestrzeni. Prowadzący: Ewa Szylberg, Katarzyna Pedrycz, Paweł Pedrycz (Towarzystwo w Przestrzeni).

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie
Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/