Linie Emirates świętują otwarcie trzech połączeń obsługiwanych przez Airbusa A380 – jednego dnia flagowy samolot dwupokładowy przewoźnika rozpoczął loty z Dubaju do Tokio-Narity, Casablanki i Sao Paulo

 

  • inie Emirates wprowadzają Airbusa A380 na trasach do Ameryki Południowej i Afryki Północnej. A380 wraca także do Narity
  • Popularny i wydajny samolot przewoźnika lata już do 49 miast na sześciu kontynentach

 

Tym samym linie Emirates jako pierwsze zaoferują regularne połączenia realizowane przez A380 do Ameryki Łacińskiej i Afryki Północnej. Wprowadzenie A380 na trasie do Sao Paulo przypada w dziesiątą rocznicę działalności Emirates w Brazylii, którą w październiku 2007 roku rozpoczęły codzienne loty z Dubaju do tego miasta.

 

W przeszłości linie Emirates wykonywały już loty A380 do Narity. Przywrócenie samolotu, a tym samym zwiększenie oferowania na trasie, stanowi odpowiedź na wysokie zapotrzebowanie na loty między Japonią a Dubajem.

 

Pasażerowie i miłośnicy niezwykle popularnego Airbusa A380 Emirates mają teraz jeszcze więcej okazji do podróży tym kultowym samolotem – przewoźnik wykonuje loty A380 już do 49 kierunków na sześciu kontynentach.

 

Na wszystkich trzech trasach Airbus A380 zastąpi Boeinga 777. Dwupokładowy samolot A380 może zabrać na pokład jednorazowo do 515 pasażerów oraz osiem ton ładunku. W przypadku wszystkich nowo otwartych połączeń przewoźnik w dalszym ciągu będzie realizował loty w trzech klasach rezerwacyjnych – pierwszej, biznes i ekonomicznej, oferując pasażerom wysokie limity bagażu (do 35 kg w klasie ekonomicznej, do 40 kg w klasie biznes i do 50 kg w klasie pierwszej).

 

Na pokładzie A380 Emirates pasażerowie klasy pierwszej mogą liczyć na luksus w zaciszu prywatnej kabiny i dostęp do jedynego wśród przewoźników pokładowego prysznica Shower Spa. Podróżujący klasą pierwszą i klasą biznes mogą spotykać się i rozmawiać oraz próbować przekąsek i drinków w popularnym salonie pokładowym. Natomiast pasażerowie wszystkich klas mogą delektować się posiłkami przyrządzanymi przez najlepszych szefów kuchni, korzystać z wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice oferującego 2 500 kanałów, a także z WIFI, dostępnego na pokładzie wszystkich samolotów A380 linii Emirates.

 

Znakomitą ofertę pokładową uzupełniają udogodnienia w postaci 40 poczekalni lotniskowych Emirates znajdujących się w największych portach lotniczych na świecie, zaprojektowanych z największą dbałością o szczegóły i zapewniających obsługę na najwyższym poziomie.

 

Obecnie przewoźnik dysponuje największą na świecie flotą Airbusów A380 złożoną z 94 maszyn, przy czym czeka na dostawę 48 kolejnych. Od 2008 roku linie przewiozły na pokładzie swojego flagowego samolotu ponad 65 milionów pasażerów.

 

Bilety można zarezerwować na stronie internetowej www.emirates.com lub w autoryzowanych biurach podróży.