Węgierska firma turystyczna Szallas.hu Kft, , która w Polsce jest właścicielem portalu Noclegguru.pl, po raz kolejny znalazła się wśród najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej. 

W 16. edycji rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe węgierski gigant turystyczny uplasował się na wysokim 3. miejscu, ustępując jedynie czeskiej firmie Simplity oraz polskiej spółce Sky Cash Poland.  

Spółka Szallas.hu, która w Polsce jest właścicielem portalu Noclegguru.pl, była ubiegłorocznym liderem zestawienia 50 najszybciej zwiększających przychody spółek  z Europy Środkowej. Trzecie miejsce w tegorocznym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe  pokazuje, że Szallas.hu Kft wciąż jest jednym z najważniejszych technologicznych graczy na europejskim rynku.

Zestawienie „Technology Fast 50” prezentuje najszybciej rozwijające się środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa technologicznie innowacyjne, na podstawie wzrostu przychodów operacyjnych.  W regionie Europy Środkowej w programie uczestniczyły firmy z 17 krajów, w tym m.in. z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii i Rumunii.

Top 10 firm rankingu Deloitte CE Fast 50 2015

  1. Simplity s.r.o. Czechy, Wzrost 1971%
  2. SkyCash Poland S.A., Polska, Wzrost 1665%
  3. Szallas.hu Kft.,Węgry, Wzrost 1209%
  4. BSP Applications, spol. s r. o., Słowacja, Wzrost 1004%
  5. Netguru sp. z o.o., Polska, Wzrost1004%
  6. ZebraPay SRL, Rumunia, Wzrost 998%
  7. High Tech Engineering Center, Serbia, Wzrost 962%
  8. ITNT, Rumunia, Wzrost 933%
  9. Serengeti d.o.o., Chorwacja, Wzrost 843%
  10. Traffic Trends Sp. z o.o., Polska, Wzrost 825%

Ranking Fast 50 Central Europe jest częścią programu Fast 500 EMEA i wszyscy laureaci „najszybszej 50-tki” zostają automatycznie do niego zgłoszeni. Dodatkowo „Technology Fast 50” jest częścią raportu „Global Technology Fast 100” przygotowywanego przez Deloitte, który zostanie zaprezentowany w połowie listopada br.

Szallas.hu Kft (w języku węgierskim „Szallas” oznacza „Nocleg”) była jedyną firmą z branży turystycznej, która znalazła się w czołówce tegorocznej edycji rankingu.  W lipcu tego roku węgierska spółka otworzyła biuro w Warszawie i uruchomiła portal turystyczny  Noclegguru.pl. Można w nim zarezerwować nocleg w jednym ze 175 państw na całym świecie.