Hiszpania dla pielgrzymów

Pielgrzymka do Santiago de Compostela, udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia czy w pielgrzymce do Matki Boskiej El Rocío, odwiedzenie najważniejszych klasztorów i katedr czy uzyskanie odpustu z okazji Roku Jubileuszowego, to tylko niektóre propozycje dla tych, którzy chcą poznać religijną i duchową stronę Hiszpanii.

Każda z propozycji zaprowadzi Was do niezwykle cennych zabytków sakralnych, przepięknych miejsc, pozwoli poznać ciekawych ludzi.

    
Wielki Tydzień w Hiszpanii

Jeżeli nigdy nie byliście w Hiszpanii w czasie Wielkiego Tygodnia, to gorąco zapraszamy. W Hiszpanii Wielki Tydzień celebruje się w sposób wyjątkowy. Ludzie gorliwie uczestniczą w procesjach. W dzień i w nocy ulice stają się miejscami, w których muzyka bębnów miesza się ze sztuką i tradycją, a widok majestatycznie niesionych feretronów z figurami religijnymi, wzrusza do głębi. Uczestniczenie w obchodach tego święta nawet w małej miejscowości w Hiszpanii będzie dla Was źródłem niezwykłych przeżyć i emocji i sprawi, że będziecie chcieli tu przyjeżdżać do roku.

               

Śladami św. Teresy

500 lecie urodzin św. Teresy to świetna okazja, aby odwiedzić miejsca z nią związane. Polecamy wędrówkę po klasztorach karmelitańskich i muzeach w 17 miastach terezjańskich, do których zaliczają się: Ávila, Medina del Campo, Malagón, Valladolid, Toledo, Pastrana, Salamanca, Alba de Tormes, Segovia, Beas de Segura, Sewilla, Caravaca de la Cruz, Villanueva de la Jara, Palencia, Soria, Granada oraz Burgos. Przyjedźcie koniecznie póki trwa Rok Jubileuszowy!