Düsseldorf, 19 maja 2014. Dla zagorzałych fanów piłki nożnej maj okazuje się miesiącem pełnym wrażeń, ale i pustek w portfelu. Chcący obejrzeć starcie Realu Madryt z Atlético muszą się liczyć z faktem, iż w czasie finału Champions League, ceny hoteli w Lizbonie wzrosną aż o 1202%.

Fani piłki nożnej szukający zakwaterowania w stolicy Portugalii na dzień 24 maja mogą spodziewać się, iż średnia cena za pokój hotelowy typu double standard sięgnie aż 5469 zł, co stanowi niewyobrażalnie wysoki wzrost ( 1202%) w stosunku do miesiąca kwietnia, kiedy to średnia cena za taki sam pokój wynosiła w tym mieście 455 zł.

Na początku kwietnia średnia cena zakwaterowania w Lizbonie na dzień finału wynosiła 1505 zł – kwota ta została wyliczona na podstawie informacji pochodzących z ponad 150 stron rezerwacyjnych i hoteli o różnych standardach. W ostatnim tygodniu miesiąca było to już 2430 zł – co stanowi wzrost wysokości 161% w przeciągu 3 tygodni – natomiast na początku maja sięgnęła ona rekordowych 5469 zł i utrzymuje się na podobnym poziomie. Oznacza to, iż jedynie w przeciągu ostatniego tygodnia miesiąca ceny podniosły się o 146%.

Jak wynika z danych trivago.pl poza Portugalczykami, narodowościami, które najczęściej poszukują zakwaterowania w Lizbonie w dniach 22-24 maja są Hiszpanie, Duńczycy oraz Irlandczycy. Polacy plasują się na 11. miejscu.

 

 

O trivago

www.trivago.pl to porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 150 stron rezerwacyjnych.

Serwis udostępnia 120 milionów zintegrowanych opinii oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 45 milionów użytkowników korzysta z trivago oszczędzając średnio 35% przy każdej rezerwacji.

trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 45 międzynarodowych platformach w 28 językach.