Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała 22 maja w Budapeszcie warsztaty z węgierską branżą turystyczną. Celem spotkania było stworzenie możliwości nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy przedsiębiorstwami turystycznymi z obydwu krajów.

 

Wydarzenie uświetniła obecność przedstawicieli Podkomisji Stałej ds. Turystyki. Polska Organizacja Turystyczna była reprezentowana przez wicedyrektora Departamentu Strategii i Marketingu Dawida Mazura. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor Instytutu Polskiego Joanna Urbańska oraz Péter Molnár reprezentujący Fundację im. Wacława Felczaka.

 

W warsztatach wzięło udział ponad 20 touroperatorów węgierskich, w tym członkowie Stowarzyszenia Touroperatorów Węgierskich. Nie zabrakło też przedstawicieli mediów. Polską branżę reprezentowali: PLL LOT, VisitPoland, Grupa TRIP Zakopane, Fundacja Slow Beskid (Biuro podróży MADART, Dwór Kombornia 4*, Winnica i pensjonat Dwie Granice), Tasty Tours, JOINTEX Incoming Services, Hotel Niemcza SPA, Winnica Niemczańska, Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie i Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, Travero oraz Nadwiślańska Agencja Turystyczna. W sumie w wydarzeniu uczestniczyło ok. 55 osób.

 

Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się zapowiedź otworzenia przedstawicielstwa POT w Budapeszcie. Informacja na ten temat jak i całe podsumowanie warsztatów pojawiły się na największym portalu branżowym na Węgrzech: https://turizmus.com/utazas-kozlekedes/ujra-lesz-lengyel-turisztikai-kepviselet-budapesten-1164083

 

Warsztaty B2B były pierwszą tego typu formułą promocji polskiej oferty turystycznej zastosowaną na rynku węgierskim.