Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. Większość z nas z tęsknotą myśli o minionych dniach urlopu i beztroskiego wypoczynku. Tymczasem w górach i nad polskim morzem o tej porze roku jest jeszcze wiele atrakcji, z których naprawdę warto skorzystać.

Góry – najbliżej słońca
Przełom sierpnia i września to idealny czas na piesze i rowerowe górskie wyprawy niemal dla każdego. Wszechobecna cisza i spokój na wyludnionych trasach pozwala w pełni cieszyć się cudownym krajobrazem Karkonoszy i Gór Izerskich. W dodatku na kilkudziesięciu drogach rowerowych wokół Szklarskiej Poręby i jedynych w tej części Europy świeradowskich single trackach panują wciąż doskonałe warunki do przyjemnej jazdy. Do wyboru mamy trasy łatwe oraz te wymagające technicznej wprawy, wszystkie różnej długości i na przyjaznym podłożu głównie dróg leśnych i szutrowych. Rowerzyści mają do dyspozycji także bogatą bazę wypożyczalni rowerowych i serwisów. Goście górskich hoteli INTERFERIE mogą ponadto za darmo wypożyczyć przewodniki oraz mapy turystyczne, a także skorzystać z cennych porad pracowników recepcji na temat okolicznych atrakcji.

Słodkie lenistwo w jacuzzi
Świetnym sposobem na ciekawe spędzenie czasu i odkrycie wszystkich sudeckich walorów turystycznych będzie także zwykły spacer lub ten z kijami nordic walking. Liczba pieszych szlaków jest tak duża, że każdego dnia pobytu możemy odkryć zupełnie inne miejsce. Wszystkich tych, którzy zamiast aktywnego wypoczynku w górach marzą jednak o słodkim lenistwie, ucieszą hotelowe atrakcje. INTERFERIE Sport Hotel Bornit**** przygotował dla Gości m.in. profesjonalny, pełnowymiarowy basen pływacki z saunami oraz jacuzzi, a ponadto zajęcia zumby, turnieje gry w kręgle czy relaksujące masaże. Z kolei wizyta w Aquaparku INTERFERIE w Świeradowie – Zdroju ucieszy nie tylko najmłodszą część rodziny, ale także rodziców i dziadków. Dodatkowo szefowie kuchni obu górskich hoteli gwarantują wyborny smak zdrowych, a przy tym pysznych dań i słodkich przyjemności na deser.

Morska bryza na pożegnanie lata
Spokój, cisza i piękne piaszczyste plaże – wszystko to znajdziemy późnym latem w każdej nadbałtyckiej miejscowości. Pogoda raczej nie pozwoli nam na kąpiele w morzu, jednak spacery, przejażdżki rowerowe i wylegiwanie się na piasku to o tej porze roku miłe propozycje. -Naszym Gościom proponujemy dodatkowo relaks oraz wysokiej klasy zabiegi pielęgnacyjne, odmładzające i odchudzające w najlepszym FEMI SPA  w Polsce – dodaje Cezary Pacamaj, dyrektor INTERFERIE Medical SPA**** w Świnoujściu. Wypoczynkowi w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim czy Dąbkach sprzyjają teraz nie tylko niższe, niż w sercu sezonu, ceny, ale także mniejszy tłok wokół wszystkich atrakcji turystycznych. Wielbiciele kontaktu z przyrodą będą zachwyceni wizytą w Wolińskim Parku Narodowym, w którym znajdują się jedne z najpiękniejszych w północnej Polsce lasy. Amatorzy rowerów lub spacerów nordic walking dzięki rozbudowanej sieci szlaków i ścieżek rowerowych mogą zwiedzić wyspy Uznam i Wolin. Taki wyjazd może być także doskonałą okazją do tego, aby zadbać o własne zdrowie. W trakcie pobytu w INTERFERIE Medical SPA **** w Świnoujściu lub innym nadmorskim obiekcie INTERFERIE warto skorzystać z bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjno – zdrowotnych. Kilka dni zabiegów to gwarancja dobrego samopoczucia na wiele tygodni.

Wszystkie oferty wypoczynku w samej końcówce lata dostępne są w atrakcyjnych cenach na www.interferie.pl.

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie to największa na Dolnym Śląsku spółka branży turystycznej. W zasobach Grupy INTERFERIE znajduje się łącznie 1.680 miejsc noclegowych w hotelach i obiektach wypoczynkowych nad morzem i w Sudetach. Hotele w górach specjalizują się w ofercie łączącej sport, aktywny wypoczynek i rodzinną turystykę. Obiekty nadmorskie to przede wszystkim bogata oferta SPA, profilaktyki zdrowotnej oraz wypoczynku sanatoryjno-rehabilitacyjnego. Do Grupy należy również biuro turystyczne, które pośredniczy w sprzedaży oferty wypoczynkowej w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich 20 lat obiekty i hotele INTERFERIE S.A. przyjęły ponad 7 milionów gości. INTERFERIE S.A. promują aktywny wypoczynek łączący relaks z profilaktyką zdrowia.