Pomimo tego, że uzdrowiska coraz częściej poszerzają swoją ofertę na rzecz młodszych pokoleń, to jednak ich statutowa działalność nadal w głównej mierze skierowana jest do seniorów. To właśnie w trosce o nich Uzdrowisko Konstancin zostało jednym z partnerów Senioraliów 2017 – wydarzenia na rzecz poprawy warunków życia osób po 60. roku życia

 

Już 15 września br. w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Senioraliów, wydarzenia, którego ideą jest promowania kultury uzdrowiskowej, wypoczynku i terapii w zdrojach oraz aktywizacji osób, które już nie są aktywne zawodowo. To dla seniorów doskonała okazja na to by zapoznać się z wyżej wymienioną tematyką, a także podzielić się poglądami i zawrzeć nowe znajomości.

 

Główną częścią wydarzenia będzie Parada Seniorów przez centrum Krakowa, a także cykl wykładów z zakresu zdrowia, ekonomii, prawa, bezpieczeństwa oraz aktywizacji społecznej osób starszych. Organizatorzy imprezy walczą ze stereotypem seniora, jako osoby niezaangażowanej społecznie i nie będącej na bieżąco ze sprawami związanymi ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Głównym celem jest więc aktywizacja osób starszych i uświadamianie w istotnych dla nich dziedzinach życia.

 

– Uzdrowisku Konstancin przyświeca ten sam cel – kompleksowa poprawa życia i zdrowia seniorów. Dlatego też z wielkim zaangażowaniem bierzemy udział jako partner tegorocznych Senioraliów. Wieloletnie doświadczenie w zwalczaniu schorzeń kardiologicznych i neurologicznych oraz opieki w stanach pooperacyjnych świadczy o tym, jak istotne jest uświadamianie prozdrowotne. Inicjatywa promowania zdrowego trybu życia i świadomego dbania o zdrowie jest więc dla Uzdrowiska Konstancin szczególnie atrakcyjna – mówi Michał Kolankiewicz, Kierownik Biura Marketingu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

 

Konstancin to jedyna na Mazowszu miejscowość o charakterze uzdrowiskowym, skupiająca się przede wszystkim na leczeniu chorób układu krwionośnego, wad serca, a także schorzeń neurologicznych i stanów po operacjach. Dewizą Uzdrowiska jest wysokiej jakości obsługa połączona z kompleksowym podejściem do tematyki zdrowia i rekreacji. Seniorzy mogą liczyć tam na fachową rehabilitację z użyciem najnowocześniejszych urządzeń, przyjazny i słabo bodźcowy klimat oraz przyjemną atmosferę przez cały czas trwania pobytu. Szereg atrakcji pozwala na czynne spędzanie wolnego czasu, a relaksujące zabiegi pozwalają na zregenerowanie organizmu i pozyskanie nowych sił.