Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa, jeden z kurortów Polskiej Grupy Uzdrowisk rozpoczęło działania rewitalizacji swojego obiektu Słoneczko I. Docelowo ośrodek ma uzyskać kolejne 40 miejsc, a co za tym idzie standard Hotelu Zdrojowego „SANUS”. Koszt inwestycji wyniesie około 2,2 mln złotych.

Remont ośrodka Słoneczko I rozpoczął się w połowie grudnia 2013 roku i potrwa do końca kwietnia bieżącego roku. Modernizacja obiektu obejmie całkowitą wymianę okładzin ściennych i podłogowych, korektę instalacji, przebudowę i nowe wyposażenie łazienek, zmianę przeznaczenia niektórych pomieszczeń na części wspólne oraz całkowitą wymianę umeblowania i aranżacji. Tym samym, Słoneczko I zostanie wyrównane standardem infrastruktury z Hotelem Zdrojowym SANUS, który został oddany do użytku w sierpniu 2013 r. (dobudowa nowego skrzydła do obiektu Słoneczko z wykorzystaniem środków unijnych).

 

 – Rewitalizacja obiektu Słoneczko I to dla nas ważny krok w rozwijaniu infrastruktury hotelowej Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa. Oba obiekty – Słoneczko I i SANUS – po modernizacji będą stanowiły jeden obiekt pod nazwą Hotel Zdrojowy SANUS. Kompleks będzie posiadał docelowo 60 pokoi jedno, dwu oraz trzyosobowych, i będzie obiektem całkowicie niezależnym z własną kuchnią i restauracją. Ta zmiana, to wielkie udogodnienie dla naszych Gości, a jednocześnie zwiększenie naszego potencjału noclegowego, wspartego profesjonalnymi zabiegami uzdrowiskowymi – mówi Wojciech Krasoń, Prezes Zarządu Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa – Grupa PGU.

W Hotelu Zdrojowym SANUS znajduje się pijalnia wody mineralnej radoczynnej, nowa baza zabiegowa, fitness, narciarnia, rowerownia oraz pokój zabaw dla dzieci. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajduje się również orczykowy wyciąg narciarski. 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.