Wiedeń, 1 kwietnia 2014 – Austriacki operator hotelowy VI Hotels & Resorts z dniem 1 kwietnia 2014 przejął dwa kolejne hotele. Po rozszerzeniu o hotele Arcadia w Landsberg am Lech i w Bad Oeynhausen portfolio grupy powiększa się do 12 hoteli w Niemczech.

 
VI Hotels & Resorts zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami intensywnie realizuje strategię ekspansji poprzez kolejne przejęcia w Niemczech. VI, największy austriacki operator hotelowy, przejmie dwa hotele Arcadia w Landsberg am Lech oraz w Bad Oeynhausen w dniu 1 kwietnia 2014, bez przerywania ich bieżącej działalności. Strony zobowiązały się do utrzymania ceny zakupu w tajemnicy.

Dr Andreas Karsten, prezes austriackiej grupy hotelowej, jest przekonany co do słuszności inwestycji w dwa hotele w Bawarii i Nadrenii Północnej-Westfalii: „Przekazanie hoteli Arcadia w Landsberg am Lech oraz w Bad Oeynhausen jest kolejnym dowodem na zaufanie w nasz styl zarządzania i w naszą strategię. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pogłębiać naszą współpracę z Arcadia Group”. Dr. h.c. Reinhard Baumhögger, właściciel Arcadia Group, również traktuje tę sytuację jako obopólne zwycięstwo dla jednej i drugiej grupy: „Dzięki efektowi synergii w sprzedaży obie grupy mogą liczyć na duży zysk z tej transakcji. Bardzo się cieszę, że znalazłem w VI Hotels doświadczonego i odnoszącego sukcesy operatora hotelowego dla obu obiektów”.

Arcadia Hotel Landsberg

Arcadia Hotel Landsberg to liczący 103 pokoje 3-gwiadkowy hotel zlokalizowany 2 km od historycznej starówki w Landsberg am Lech w górnej Bawarii. Liczące około 30,000 mieszkańców miasto znajduje się 55 km od Monachium.

Arcadia Hotel Landsberg: Graf-Zeppelin-Str. 6, 86899 Landsberg am Lech, Tel: 49 8191 9290 0, info.landsberg@vi-hotels.de

 

Arcadia Hotel Bad Oeynhausen

Arcadia Hotel Bad Oeynhausen, ze 144 pokojami i przestrzenią konferencyjną na około 60 osób, usytułowany jest na obrzeżach ogrodów spa w sercu miasta spa – Bad Oeynhausen (50,000 mieszkańców). Miasto zlokalizowane około 39 km na południowy wschód od Bielefeld jest słynne w kraju i za granicą ze swoich centrów zdrowotnych i rehabilitacyjnych.

Arcadia Hotel Bad Oeynhausen: Morsbachallee 1, 32545 Bad Oeynhausen, Tel: 49 5731 257 0, info.badoeynhausen@vi-hotels.de