• Designer Outlet w Piasecznie pod Warszawą jako jedyne centrum handlowe w Polsce umożliwia klientom spoza UE natychmiastowy zwrot podatku za zakupy na miejscu, w Outlecie.
  • Klienci nie muszą wywozić produktów za granicę, aby dostać zwrot VAT, a otrzymane pieniądze mogą wykorzystać jeszcze tego samego dnia, np. na kolejne zakupy.
  • Taka usługa dostępna jest w ponad 70 proc. sklepów znajdujących się w tym centrum.  

 

Polska jest krajem coraz chętniej odwiedzanym przez turystów z zagranicy, także spoza Unii Europejskiej. Z szacunkowych danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że w ubiegłym roku nasz kraj odwiedziło 19,3 mln zagranicznych gości. Głównie są to Niemcy, Brytyjczycy czy Ukraińcy, ale z roku na rok przybywa także turystów np. z Chin. Odwiedziny w Polsce nie kończą się zwykle tylko na zwiedzaniu. Nasz kraj jest dla obcokrajowców atrakcyjny także z powodu stosunkowo niskich cen w sklepach. 

 

Klienci spoza UE mogą otrzymać zwrot podatku za zakupy

Dodatkową zachętą do zakupów, oprócz często niższych niż w rodzimym kraju cen produktów, jest możliwość uzyskania zwrotu podatku za kupione rzeczy. Z takiej opcji mogą skorzystać osoby, które przyjechały do Polski z kraju nienależącego do Unii Europejskiej. 

 

– Nasze centrum odwiedzane jest przez klientów z rozmaitych krajów. Oprócz tych z Unii Europejskiej – z Niemiec czy Czech, można wymienić m.in. osoby z Izraela, Ukrainy, Białorusi, Norwegii czy nawet Chin. To właśnie dla nich przygotowaliśmy ułatwienie w postaci możliwości uzyskania natychmiastowego zwrotu podatku za zakupy, bez konieczności uprzedniego opuszczenia naszego kraju. Pieniądze otrzymają na miejscu, w Outlecie i dzięki temu mogą je przeznaczyć np. na kolejne zakupy – mówi Agnieszka Kuś, Marketing Manager Designer Outlet Warszawa.

 

To pierwsze w Polsce centrum handlowe oferujące taką usługę

Designer Outlet w Piasecznie pod Warszawą to jedyne centrum handlowe w Polsce, które umożliwia zagranicznym klientom odbiór podatku VAT za zakupy na miejscu, w znajdującym się w nim kantorze. Nie ma więc potrzeby wywożenia produktów poza granicę, aby otrzymać pieniądze, tak jak to wygląda w innych galeriach handlowych. Osoby spoza Unii Europejskiej mogą więc otrzymać środki jeszcze tego samego dnia i kontynuować zakupy.

 

– Możliwość otrzymania zwrotu podatku za zakupy dostępna jest we wszystkich centrach Designer Outlet – także w Gdańsku oraz Sosnowcu, choć taka uproszczona procedura dostępna jest póki co tylko w Piasecznie. W warszawskim Outlecie partnerami akcji jest ponad 70 proc. sklepów. Sklepy z usługą TAX Free oznaczone są na planie centrum – dodaje Agnieszka Kuś.

 

Designer Outlet Warszawa oferuje niepowtarzalny mix polskich i zagranicznych marek modowych, w tym liczną grupę marek segmentu premium. W ofercie centrum możemy znaleźć: Armani Outlet, Calvin Klein, Furla, Guess, Högl, Kazar, Liu Jo, Mango, Nike, Pandora, Pinko, Vistula. Wyjątkowość oferty polega na całorocznym oferowaniu produktów w cenach niższych od cen regularnych w przedziale rabatowym od -30 do -70%. Unikatowa architektura Designer Outlet Warszawa nawiązuje do warszawskiego Starego Miasta. To mocny wyróżnik na tle innych obiektów handlowych, gwarantujący niezapomnianą atmosferę podczas zakupów.