Festiwal organizowany w Turcji od 1994 roku to jedyne w swoim rodzaju i jedno z najbardziej znanych i ważnych wydarzeń dotyczących muzyki klasycznej. Przedstawienia odbywają się w mającym ponad 2000 lat amfiteatrze Aspendos, który jest najlepiej zachowanym starożytnym teatrem na świecie. W tym roku w festiwalu oprócz chórów i orkiestr z Antalyi, Mersinu i Stambułu bierze udział Moskiewski Teatr Baletu

 

W ramach tego wydarzenia od 23 lat, w Aspendos wystawiane są najwspanialsze wydarzenia baletowe i występują wybitni śpiewacy operowi z wielu krajów.

 

Miejsce festiwalu

 

Obecnie amfiteatr w Aspendos stanowi jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji. Powstał prawdopodobnie około 160 r. p.n.e., za panowania Marka Aureliusza i do dzisiaj uważany jest za najlepiej zachowany amfiteatr z czasów rzymskich.

 

Zaplanowane atrakcje

 

Podczas trwania festiwalu swoje dzieła zaprezentują State Opera and Ballet z Turcji oraz Moscow State Ballet z Rosji. Podczas kilku dni artyści zaprezentują spektakle z wykorzystaniem muzyki największych światowych kompozytorów – P. I. Tchaikovskyego oraz Fryderyka Chopina. Charakterystyczne dla występów obu grup są olśniewające kostiumy, magia świateł i przepiękna choreografia.

 

Kto nie miał jeszcze okazji podziwiać talentu obu grup lub chciałby przeżyć niesamowite chwile, będzie miał do tego okazję od 23 sierpnia do 4 września podczas 24 edycji Międzynarodowego Festiwalu Opery i Baletu w Aspendos.

 

Źródło:http://www.aspendosfestival.gov.tr/en/