Nowa kabina, w której znajdzie się 6 zamiast 8 prywatnych miejsc, zadebiutuje na pokładzie Boeinga 777-300ER

 

 Linie Emirates potwierdziły, że podczas targów Dubai Air Show w listopadzie tego roku zostanie zaprezentowana kabina dla pasażerów klasy pierwszej w nowej odsłonie. Zadebiutuje ona na pokładzie samolotu Boeing 777-300ER i znajdzie się w niej 6 prywatnych pomieszczeń w układzie 1-1-1, które zastąpią 8 pomieszczeń w układzie 1-2-1 stosowanym do tej pory we flocie 777.

 

Oprócz całkowicie odnowionej kabiny w klasie pierwszej, nowy Boeing 777-300ER Emirates może poszczycić się szeregiem nowości w klasach biznes i ekonomicznej. W odpowiednim czasie przewoźnik opublikuje listę kierunków obsługiwanych przez nowy samolot.  

 

– Nasze produkty i usługi w poszczególnych klasach są ulepszane cały czas. Jednak to, co pasażerowie zobaczą na pokładzie naszych nowych Boeingów 777 już w listopadzie, to znacznie większa przebudowa, która wyniesie komfort podróży naszymi liniami na zupełnie nowy poziom. Wszystkie kabiny zaprezentujemy w całkowicie nowej odsłonie. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli przedstawić rezultaty wielu lat planowania i prac nad nową ofertą dla pasażerów klasy pierwszej oraz usługami dostępnymi na pokładzie naszej floty Boeingów 777. Więcej informacji już niebawem – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

 

Emirates dysponuje obecnie największą flotą Boeingów 777, wykonując loty 162 nowoczesnymi, wydajnymi samolotami szerokokadłubowymi tego typu na sześć kontynentów z macierzystego portu w Dubaju. 

 

Przewoźnik jako pierwszy wprowadził koncepcję prywatnych kabin w rejsach komercyjnych w 2003 roku, ustanawiając nowe standardy podróży klasą pierwszą. Wśród popularnych innowacji, które podniosły wymagania pod względem komfortu lotu, należy wymienić: pokładowe prysznice Shower Spa i salon pokładowy w samolotach A380, wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej na żądanie ice oraz pokładowe usługi telekomunikacyjne – dostęp do SMS-ów, e-maili i telefonu z fotela – a także możliwość korzystania z telefonu komórkowego i połączenia się z wi-fi w trakcie lotu.