Już w najbliższy weekend 17 – 18 maja (sobota, niedziela) na Rynku Starego Miasta w Olsztynie będzie gościł Gdańsk i zapraszał mieszkańców Olsztyna do swojego, pięknego miasta. Organizatorem i pomysłodawcą projektu „Gdańsk zaprasza” jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

To już drugi sezon z „Gdansk zaprasza” w ramach cyklu promocyjnego Gdańska w miastach w Polsce (Toruń, Olsztyn, Bydgoszcz). Głównym celem akcji jest przede wszystkim zainteresowanie Gdańskiem, ukazanie jego walorów i atrakcji, a tym samym zaproszenie do naszego miasta.
Gdańska Organizacja Turystyczna przy evencie promocyjnym współpracuje z Muzeum Warmii i Mazur, dlatego jego organizacja w weekend Nocy Muzuem pozwoli na dotarcie również do osób odwiedzających Muzuem w Olsztynie – mówi Izabela Koch – koordynator akcji promocyjnych z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Zaczynamy do Olsztyna!
17 – 18 maja podczas „Nocy Muzeów” Gdańsk zapraszał będzie mieszkańców Olsztyna! Przez cały weekend od rana do późnego popołudnia gdańskie hostessy, będą przemierzać Rynek Starego Miasta w Olsztynie i zachęcać do pobrania aplikacji gdansk4u MOBILE – bezpłatnego przewodnika turystycznego po Gdańsku. Każde pobranie aplikacji zostanie wymienione na atrakcyjne gadżety z Gdańska. Dodatkowo hostessy będą informować o atrakcjach, miejscach i wydarzeniach w Gdańsku zachęcając do przyjazdu.
Każdy uczestnik akcji promocyjnej będzie mógł wygrać ciekawe nagrody przygotowane przez branże turystyczną i organizatora, w tym vouchery do hoteli, restauracji, miejsc rozrywki w Trójmieście oraz Karty Turysty Gdańsk – Sopot – Gdynia – Plus.
Z uwagi na „Noc Muzeów” godziny eventu promocyjnego „Gdansk Zaprasza” w Olsztynie zostaną wydłużone do godziny 20.00, aby móc dotrzeć również do zainteresowanych Muzeum Warmii i Mazur – dodaje Izabela Koch.
Dodatkowo Gdańska Organizacja Turystyczna przy Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie przygotuje „gdańskie stoisko”, na którym mieszkańcy będą mogli pobrać i zapoznać się z materiałami promocyjnymi członków GOT oraz bezpłatnymi przewodnikami o Gdańsku.

Kolejna akcja promocyjna już wkrótce!
Po Toruniu, Olsztynie czas na Bydgoszcz, która zakończy projekt „Gdańsk zaprasza” w roku 2014. Z mieszkańcami Bydgoszczy na spotkanie Gdańsk zaprasza w dniach 14 – 15 czerwca podczas wydarzenia „Ster na Bydgoszcz”.