Największy polski multiagent turystyczny umożliwia wyjazd wakacje na nieoprocentowany kredyt. Będą one kosztować dokładnie tyle, ile urlop opłacony gotówką. To pionierskie rozwiązanie w branży turystycznej. 

 

Cała procedura jest błyskawiczna, można ją przeprowadzić online lub telefonicznie. I nie trzeba wpłacać jakiejkolwiek zaliczki przed wyjazdem. 

– To ogromne ułatwienie dla polskich turystów – uważa Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl. – Według różnych badań w hierarchii potrzeb Polaków wypoczynek jest na drugim miejscu, zaraz po własnych czterech kątach. 

Tymczasem najnowszy sondaż Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research z maja 2016 roku mówi, że mniej więcej jedna trzecia Polaków rezygnuje z wakacji właśnie z powodów finansowych. Z kolei według prowadzonych od 20 lat badań CBOS dotyczących wypoczynku polskich dzieci wynika, że na letnie wakacje nie wyjechało przeszło co trzecie, a jeszcze dwa – cztery lata temu była to prawie połowa. Najczęściej podawany powód to brak pieniędzy.

 

Zero dodatkowych kosztów

Wakacje na Raty Zero Procent, czyli nieoprocentowany kredyt na urlop można wziąć w wypadku rezerwowania go najdalej na miesiąc przed rozpoczęciem wypoczynku.  Na stronie internetowej serwisu Travelplanet.pl bądź w call center zaznaczając taką opcję płatności kupujemy na kredyt kartę podarunkową, która pokryje całość lub tylko część kosztów rezerwacji. Procedura przyznawania kredytu (w BGŻ BNP Paribas) jest błyskawiczna. Przy dokonaniu rezerwacji nie trzeba wpłacać jakichkolwiek zaliczek. A 5 równych rat, odpowiadających co do grosza cenie wycieczki, zaczynamy spłacać dopiero po powrocie z wakacji. 

 

Rodzinny wypoczynek za 500+

– Nasze rozwiązanie to rodzaj odwróconego systematycznego oszczędzania – zauważa Damasiewicz. – Wakacje płaci się po przyjeździe, w pięciu równych miesięcznych i co najważniejsze, nieoprocentowanych ratach. Rodzinny wyjazd z dwójką na wakacje do Grecji czy Hiszpanii to wydatek rzędu 4 – 5 tysięcy złotych. 5 nieoprocentowanych rat to mniej tyle ile wynosi dodatek na dwójkę dzieci z programu 500 Plus.

Raty Zero Procent to także możliwość częściowego skredytowanie wakacji a tym samym podwyższenia ich standardu. Często bowiem wakacje marzeń są poza aktualnym zasięgiem finansowym turystów a wzięcie kredytu komercyjnego znacząco podwyższa ich koszt. Dofinansowując je nieoprocentowanym kredytem można elastycznie gospodarować domowymi finansami. Inaczej wygląda natychmiastowe sfinansowanie wakacji na Karaibach, w Tajlandii czy Kenii i jednorazowy wydatek 3500 – 4000 zł a inaczej spłacanie wyprawy po powrocie w ratach rzędu 700 – 800 zł miesięcznie.

 

Pewne Wakacje na 100 Procent z Gwarancją Najniższej Ceny

Warto również wspomnieć o innych rozwiązaniach wprowadzonych przez Travelplanet.pl, dzięki którym rezerwowanie wakacji jest łatwe, one same są objęte Gwarancją Najniższej Ceny, a przede wszystkim – bezpieczne. Kupując wycieczkę na raty zero procent turysta automatycznie ubezpieczany jest od ewentualnej upadłości organizatora wypoczynku za pomocą polisy Wakacje 100 Procent. Gdyby organizator ogłosił bankructwo, turysta może wybrać wycieczkę innego biura z oferty Travelplanet.pl.