Lepsze samopoczucie, smukła sylwetka i zastrzyk energii – to tylko niektóre korzyści płynące z uprawiania sportu. Coraz więcej osób docenia zalety aktywnego wypoczynku i kontynuuje treningi również podczas urlopu. Serwis CASAMUNDO, przedstawia miejsca idealne dla miłośników biegania oraz jazdy na rowerze.

Warszawa, 4 września 2014 – Polacy pokochali bieganie. Według statystyk, na początku 2013 roku sport ten uprawiało ponad 36% Polaków. Odsetek ten stale rośnie, świadczą o tym liczne maratony i wyścigi na krótsze dystanse. Równie popularna jest jazda na rowerze, według danych CBOS z 2013 roku, co drugi Polak preferuje tą formę aktywności. CASAMUNDO.pl, serwis specjalizujący się w wynajmie domów wakacyjnych przedstawia miejscowości przyjazne rowerzystom oraz fanom biegania.

 

Rowerem przez Mazury
Najbardziej zielony region Polski sprzyja wycieczkom rowerowym. Na Mazurach znajdują się bowiem liczne szlaki rowerowe o różnym stopniu trudności i długości. Wiele spośród nich biegnie przez Ostródę, położoną w zachodniej części Mazur. Na przykład szlak żółty liczący ponad 17 km bądź szlak zielony prowadzący do Działdowa o długości 71 km. Oprócz tego miasto ma do zaoferowania liczne jeziora oraz lasy. Przez Ostródę biegnie również Kanał Elbląski, który w 2007 roku został uznany za jeden z 7 cudów Polski.
Osoby planujące wypoczynek w Ostródzie mogą zatrzymać się w klimatycznym domu wakacyjnym z przestronnym ogrodem. Do dyspozycji gości są 3 rowery, dzięki temu nie ma konieczności zabierania własnego sprzętu.

Holandia przyjazna jednośladom
Wiatraki, tulipany oraz rowery – z tym głównie kojarzona jest Holandia. Skojarzenia te są jak najbardziej słuszne. Ponad 85% mieszkańców Holandii ma co najmniej jeden rower.  Ponadto dobrze rozbudowana sieć ścieżek rowerowych zarówno w Amsterdamie, jak i w mniejszych miejscowościach sprawia, że rower jest jednym z najchętniej wybieranych środków transportu. Turyści planujący podróż do Holandii mogą zatrzymać się w prowincji Overijsell, która znajduje się w północnej części kraju. W regionie znajdują się liczne parki oraz tereny zielone, które zachęcają do wypraw rowerowych.
Urlopowicze mogą zatrzymać się w przestronnym domu wakacyjnym. Na terenie posesji jest możliwość wypożyczenia aż 6 rowerów, dzięki temu w większym gronie można wybrać się na wyprawę rowerową.

 

Stolica Katalonii – raj dla biegaczy
Biegać można wszędzie, nie wszędzie są jednak takie widoki jak w Barcelonie. Miasto Gaudiego, licznych zabytków i pysznego jedzenia jest prawdziwą gratką dla miłośników joggingu. Początkujący biegacze mogą zrobić trening wzdłuż plaży bądź w najstarszym i jednym z najpiękniejszych parków – Parku Cytadela. Zaawansowani biegacze mogą spróbować swoich sił wbiegając na wzgórze Montjuïc bądź górę Tibidabo z charakterystycznym wesołym miasteczkiem. Z obu punktów rozpościera się piękny widok na Barcelonę, który wynagrodzi wysiłek włożony w bieg.

Turyści wypoczywający w Barcelonie mogą zatrzymać się w apartamencie położonym przy słynnej katedrze – Sagrada Familia.

Aktywne spędzanie urlopu jest coraz bardziej popularne wśród Polaków. Na ulicach możemy zauważyć coraz więcej biegaczy, a ścieżki rowerowe są coraz bardziej oblegane. Warto więc połączyć wypoczynek i swoje sportowe pasje. Dzięki temu z urlopu wrócimy w pełni wypoczęci i zadowoleni.

 

O Casamundo
Casamundo to portal specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych w całej Europie. Portal powstał w 2003 roku w Hamburgu, gdzie znajduje się główna siedziba firmy. W 2009 roku działalność Casamundo została rozszerzona na polski rynek. Strona www.casamundo.pl to baza ponad 300 000 ofert renomowanych firm turystycznych oraz wybranych osób prywatnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Oprócz Polski i Niemiec, Casamundo działa również w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Holandii, na Węgrzech i w Hiszpanii.

Więcej informacji na temat oferty Casamundo oraz przestawionych obiektów można uzyskać na stronie www.casamundo.pl.
Najświeższe informacje oraz ciekawostki można otrzymywać dołączając do grupy Casamundo.pl na Facebooku.