28 maja 2017 r., godz.11.00 – 18.00 Multimedialny Park Fontann

 

Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczna Estrada zapraszają na Podzamcze do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie 28 maja od godziny 11 rozpocznie się plenerowy piknik rodzinny „Warszawa Dzieciom”. Z okazji Dnia Dziecka powstanie tam podwórko marzeń, w którym atrakcji będzie bez liku a mali artyści, naukowcy i sportowcy będą mogli wziąć udział w warsztatach, konkursach, grach i aktywnościach sportowych.

 

 PODWÓRKO MARZEŃ

 

Na idealnym podwórku wprost z dziecięcych marzeń znajdzie się kilkanaście stref oferujących różne rodzinne atrakcje. Wśród nich znajdziemy podwórko rodzinnych gier planszowych, podwórko zabaw kreatywnych czy podwórko pełne energii.

 

Na każdym z podwórek będę czekały na dzieci tematycznie dobrane gry i zabawy, konkursy oraz pokazy. Na pewno nie będą się nudzić mali miłośnicy teatru, oglądając kolorowe przedstawienia na specjalnie ustawionej na ten dzień scenie. Nie zabraknie także atrakcji dla amatorów wozów strażackich, policyjnych, wielkich śmieciarek czy supernowoczesnych samochodów. Organizatorzy nie zapomnieli również o najaktywniejszych maluchach, których zawsze rozpiera energia – te dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach judo, lekcjach tańca albo zabawach na gigantycznych dmuchanych zamkach. W bajkowy nastrój wprowadzą najmłodszych spotkania z ich ulubionymi postaciami, a dla dzieci i rodziców dbających o środowisko, odbędą się warsztaty dotyczące m.in. prawidłowego segregowania śmieci. Dla wszystkich będą również organizowane konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Szczególnie gorąco zapraszamy na podwórko pełne energii, które jak co roku powstanie w ramach Warszawskich Dni Energii. Wydarzenie jest kontynuacją trzech poprzednich edycji i stanie się wstępem do wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonej Energii 2017. Szczególną atrakcją tego podwórka będzie konkurs z nagrodami. Zapraszamy wszystkich chętnych na poszukiwania odpowiedzi na 10 pytań konkursowych, które znaleźć można będzie na pozostałych podwórkach.

 

W tym roku piknik rodzinny Warszawa Dzieciom zmienia miejsce z Parku Agrykola na Multimedialny Park Fontann na Podzamczu, gdzie oprócz niesamowitych atrakcji przygotowanych specjalnie na te okazję można zajrzeć do Pawilonu Artystycznego oraz podziwiać przepiękne fontanny.

 

Wydarzenie finansowane z budżetu m.st. Stołecznego Warszawy

Organizator: Stołeczna Estrada

Partnerzy: Warszawskie Dni Energii,Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Veolia, Gaz System, PGNiG Termika

Patronat medialny: Radio Dla Ciebie, Gazeta wyborcza, Co Jest Grane