1 maja na warszawskim Podzamczu odbyła się inauguracja sezonu pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Opowieść o Bazyliszku przyciągnęła przed wodny ekran tłumy warszawiaków i turystów. Bajkowej opowieści towarzyszył oczywiście wspaniały pokaz kolorowych fontann, a to wszystko przy akompaniamencie spektakularnej muzyki, która prowadziła widzów przez historię o Warszawie. Premierowe widowisko obejrzało ok. 30 tysięcy osób

 

„Powrót Bazyliszka” na Podzamcze

 

Tradycją stało się, że spektakle nawiązują do stołecznych legend i opowieści. Głównym bohaterem tegorocznego widowiska jest Bazyliszek. W dynamicznie przygotowanej wizualizacji, z wodną choreografią oraz spektakularną muzyką, mityczny stwór podróżuje w czasie, podziwia warszawskie metro i stacza bitwy z groźną przeciwniczką, która zeszła do niego wprost z neonu przy pl. Konstytucji.

 

Widzowie spektaklu inauguracyjnego mogli nie tylko oglądać przygody i zmagania Bazyliszka na ekranie wodnym. Jego olbrzymia postać pojawiła się nagle na Podzamczu. Publiczność odetchnęła jednak z ulga, gdy okazało się, że to wielka kamienna figura, zainstalowana na Podzamczu.

 

Warszawiacy uwielbiają fontanny i pokazy, które każdego roku oferują niezapomniane połączenie pokazu wody, świateł i muzyki. Finałową piosenkę pokazu o Bazyliszku pod tytułem „Legendy żyją w nas” skomponował Piotr Rubik, a zaśpiewała solistka Opery Narodowej Aleksandra Olczyk. Wodne show uświetnił także pokaz fajerwerków.

 

Co roku, przez długie miesiące i z niezwykłą starannością przygotowujemy widowisko w Multimedialnym Parku Fontann. Chcemy zaskoczyć publiczność nowymi pomysłami. Liczę, że również wczoraj nam się to udało i sezon został rozpoczęty w prawdziwie estradowym stylu. A to dopiero początek interesujących wydarzeń na Podzamczu, publiczność czeka jeszcze wiele atrakcji – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

 

Czy legendarny potwór zdołał zamienić wszystkich warszawiaków w kamień? Czy ktoś pokona groźnego Bazyliszka? Najlepiej przekonać się samemu i przyjść na Podzamcze na wieczorny seans.

 

W tym roku Stołeczna Estrada, która jest organizatorem wydarzenia, zaplanowała widowiska specjalne aż na trzy dni Majówki – 1, 2 i 3 maja o godzinie 21:00.

 

Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann (od piątku do soboty):

 

08:30 – uruchomienie fontann

16:00 – wodne widowisko z użyciem wszystkich dysz (bez światła, laserów i muzyki)

22:30 – zakończenie pracy fontann

 

WIDOWISKO MULTIMEDIALNE:

 

1 maja – 13 maja – (w tym, 1,2,3 i dalej piątki i soboty) – godzina 21:00

19 maja – 12 sierpnia – każdy piątek i sobota – godzina 21:30

18 sierpnia – 30 września – każdy piątek i sobota – godzina 21:00

 

Wstęp wolny.