Już 6 grudnia rozpoczynają się na Stadionie Narodowym trzydniowe Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE. Tegoroczne Targi PODRÓŻE urosły w siłę. Na ponad 100 stoiskach gościmy firmy i organizacje z 13 krajów: Czech, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Izraela, Maroko, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Węgier oraz Polski.

Krajem partnerskim jest Słowacja i to o jej atrakcjach dowiemy się najwięcej. Obok oferty wystawców – ośrodków promocji krajów i regionów, touroperatorów, biur podróży, hoteli, ośrodków SPA, uzdrowisk, przewoźników, wydawców oraz mediów, magnesem dla gości jest bogaty program wydarzeń, a w nim: spotkania i warsztaty z podróżnikami, pokazy kulinarne, prezentacje etnicznych instrumentów i… sobotnia wizyta św. Mikołaja prosto z Laponii.

 

Dla branży

W piątek, dzień branżowy, można będzie wziąć udział w konferencji prasowej Republiki Słowackiej (godz. 15.00, sala LONDYN A). Słowacja – Kraj Partnerski Targów PODRÓŻE 2013 zaprezentuje tegoroczne nowości i inwestycje w największych słowackich ośrodkach narciarskich w Wysokich i Niskich Tatrach, przedstawi informacje o zimowych połączeniach lotniczych z Warszawy i Gdańska do Popradu w słowackich Tatrach oraz szczegóły na temat atrakcyjnych zimowych pakietów pobytowych na Słowacji. Podczas trzech dni targów Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej razem z przedstawicielami branży turystycznej ze Słowacji zaprezentują zimowe atrakcje turystyczne naszego Małego Wielkiego Kraju. Przedstawimy nowości i inwestycje w słowackich ośrodkach narciarskich, uzdrowiska oraz kąpieliska termalne. Od piątku do niedzieli na stoisku Słowacji, która jest Krajem Partnerskim tegorocznych targów, organizować będziemy degustacje słowackich win firmy Chateau Topolcianky oraz promować szlaki winne na Słowacji. Przy winie słowackim będzie można wysłuchać występów zespołu ludowego PRIMAŠ ze Wschodniej Słowacji. Jestem przekonany, że przygotowana przez nas bardzo bogata i atrakcyjna oferta podczas tegorocznych targów Podróże 2013 przyciągnie na nasze stoisko tłumy Warszawiaków i gości targów. Polacy należą do ścisłej czołówki turystów zagranicznych odwiedzających zimową Słowację i dlatego robimy wszystko, by ich zainteresowanie naszym krajem cały czas rosło. Staramy się sprostać oczekiwaniom, oferując coraz wyższą jakość usług po atrakcyjnych cenach. – mówi Jan Bosnovic, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie.

Ponadto, w piątek o godz.13.00 można będzie uczestniczyć w multimedialnej prezentacji na temat promocji polskich regionów na przykładzie Tour de Pologne z udziałem Czesława Langa – polskiego kolarza torowego i szosowego, działacza sportowego oraz organizatora Tour de Pologne. O godz. 13.00 odbędzie się również Webinarium PIT: Jak wykorzystać komunikator turystyczny w sprzedaży? Otwarte i bezpłatne warsztaty adresowane są do touroperatorów, agentów i hotelarzy.

Przedstawicieli branży z pewnością zainteresują też szkolenia: „Internet jako dźwignia sprzedażowa” (Grupa Asper) – godz.10.00 „Budowanie lojalności klientów biur podróży” (Akademia Turystyczna) – godz.11.00 czy „Systemy rezerwacyjne w biurze podróży” (Akademia Turystyczna) – godz.12.00.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wręczy nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom” realizowanym w ramach projektu „Rowerem przez Polskę” (godz.10.30).

Na zakończenie dnia o godz.16.00 odbędzie się spotkanie z Jerzym Majcherczykiem – mieszkającym od ponad 30 lat w USA podróżnikiem, odkrywcą i badaczem, reporterem i prelegentem, agentem podróży i organizatorem wypraw w najodleglejsze rejony Ameryki Łacińskiej. Temat wykładu „Jak i kiedy najlepiej zaplanować podróż do ameryki? – Atrakcje turystyczne Ameryki w oczach odkrywcy i agenta podróży”.    

Przedstawiciele branży turystycznej mają wolny wstęp na Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE pod warunkiem dokonania rejestracji na targach.

Serdecznie zapraszany na spotkania branżowe, które odbędą się 6 grudnia, między innymi

Godzina

Temat

Organizator

Sala

10.00-10.45

Szkolenie „Internet jako dźwignia sprzedażowa” –  prowadzenie Michał Jackowski 

–  zaprasza Grupa Asper

sala LONDYN B

10.00-11.50

Tours of Mexico. Prowadzenie: Pan Carlos Frias

– zaprasza All Mexico Pass

sala LONDYN C

11.00-11.45

Szkolenie „Budowanie lojalności klientów biur podróży”  –  prowadzenie Adam Śledański

– zaprasza  Akademia Turystyczna

sala LONDYN B

12.00-13.45 

Szkolenie „Systemy rezerwacyjne w biurze podróży” – 
 prowadzenie Adam Śledański 

– zaprasza  Akademia Turystyczna

sala LONDYN B

 

Więcej na stronie http://www.targipodroze.pl