Węgry znalazły się na liście państw z najlepszymi paszportami w Europie z wynikiem 163 punktów w kategorii ruchu bezwizowego, wyprzedzając Cypr, Maltę i Bułgarię.

Okres od stycznia 2018 r. przyniósł bardzo optymistyczne zmiany dla węgierskiego paszportu – udało się bowiem znieść wizy w Angoli, Australii, Azerbejdżanie, Beninie, Etiopii, Lesotho, Myanmie, Rwandzie, Uzbekistanie i Wietnamie. Mając zapewniony ruch bezwizowy w 163 państwach, zgodnie z rankingiem The Passport Index, Węgry znalazły się na IV miejscu w notowaniach paszportów w towarzystwie Szwajcarii, Zjednoczonego Królestwa, Belgii i Austrii.

W rankingu The Passport Index (https://www.passportindex.org/), prowadzonym przez Arton Capital (https://www.artoncapital.com/), kanadyjską firmę udzielającą doradztwa finansowego, monitorowana jest w czasie rzeczywistym skuteczność paszportów na świecie.

„Są to bardzo korzystne zmiany dla wszystkich obecnych i przyszłych obywateli Węgier, dzięki którym zyskali oni większą mobilność i swobodę poruszania się po świecie” – mówił Armand Arton, założyciel i prezes Arton Capital.

Węgry są jednym z najstarszych państw w Europie, które szczyci się bogatym dziedzictwem kulturowym łączącym europejski szyk z historycznymi wpływami Związku Radzieckiego. Był to pierwszy kraj z bloku wschodniego, który otworzył swoje granice na Europę Zachodnią. Obecnie Węgry słyną na świecie z wyjątkowych targowisk rolno-spożywczych, niezliczonych źródeł termalnych, doskonałych sklepów i wyśmienitej kuchni. Naród ten, liczący prawie 10 mln mieszkańców i mający korzenie w starożytności, wreszcie odzyskał swoją pozycję na mapie jako wyjątkowe miejsce do życia i atrakcyjny kierunek turystyczny.

 

The Passport Index 

Prowadzony przez firmę Arton Capital ranking The Passport Index to najbardziej miarodajny światowy ranking paszportów w czasie rzeczywistym. Korzystają z niego rządy państw na całym świecie w celu monitorowania i podnoszenia skuteczności swoich paszportów. The Passport Index to najbardziej uznane i zaufane źródło w tym zakresie – od czasu jego powstania odnotowało ponad 15 mln wejść. Stanowi ono również miejsce dla ludzi zainteresowanych fascynującym światem paszportów, dając im możliwość podziwiania różnych wzorów, porównywania paszportów, a nawet zyskania wiedzy, która pozwoli na osiągnięcie lepszego wyniku w kategorii swobody poruszania się po świecie.

 

Źródło: Arton Capital