Co zrobić w pełni lata, kiedy jeden mecz dobiegł końca, a kolejny jeszcze się nie rozpoczął? HomeToGo.pl, największa na świecie porównywarka domów i apartamentów wakacyjnych, przygotowała podpowiedzi dla fanów futbolu, którzy piłkarskie emocje chętnie połączą z doświadczeniem francuskiej kultury i kulinariów. Odliczając czas do początku rozgrywek, sprawdźcie, gdzie najlepiej szukać noclegu w pobliżu piłkarskich stadionów aby zaoszczędzić! 

 

Paryska dzielnica Saint-Denis, Marsylia i Nicea to miejsca, w których tego lata z pewnością spotkacie polską drużynę narodową. Jeśli naszym piłkarzom uda się dojść do finału, to właśnie w Paryżu odbędzie się ostateczna rozgrywka. W przerwie pomiędzy meczami koniecznie spróbujcie lokalnego, kolorowego specjału, czyli słodkich ciasteczek macarons, przypominających miniaturowe burgery. Noclegi w Paryżu należą do najdroższych w Europie, ale jeśli zdecydujemy się na mieszkanie wakacyjne w Saint-Ouen zapłacimy 490€ za tydzień pobytu dla 6 osób, a w samej dzielnicy rozgrywek 375€ za tydzień. 

Pod koniec czerwca w Marsylii organizowane są międzynarodowe regaty jachtowe „13 à la voile”, po których koniecznie powinniście spróbować pysznej zupy rybnej bouillabaisse. Zamiast przepłacać za hotel można wynająć gustowny apartament w mieście. Cena za 6-osobowy apartament wakacyjny to 450€ za tydzień, a dzienny bilet na komunikację publiczną za 5,20€ pozwoli Wami zaoszczędzić na drogich parkingach i paliwie. W związku z rozgrywkami tańszych noclegów ubywa, więc jeśli chcecie poczuć stadionową atmosferę w Marsylii, koniecznie jest zadbanie o nocleg już teraz.   

Pomiędzy meczami w Nicei, można przespacerować się wzdłuż zachwycającej Promenady Anglików, a także odwiedzić zabytkowe stare miasto. Dla fanów piłki nożnej i muzyki, którzy zdecydują się zostać we Francji po zakończeniu meczów, ciekawą propozycją może być Festiwal Jazzowy w drugiej połowie Lipca. Po zakończeniu mistrzostw w Paryżu, warto udać się na południe, rozkoszować się słońcem lazurowego wybrzeża by następnie zakończyć pobyt kulturalną pointą. Koszt noclegu w Nicei według HomeToGo.pl to 700€ na tydzień za dom lub apartament, ale w pobliskim Saint-Laurent du Vas znajdziecie zakwaterowanie na ten czas za średnio 584€. 

Więcej informacji o miastach, w których będą odbywały się mecze najważniejszego turnieju Europy oraz o cenach zakwaterowania w miastach-gospodarzach, a także w pobliżu stadionów, znajdziecie na https://www.hometogo.pl/raporty/pilkarskie-emocje-francuskie-wakacje-celebruj-2016-tam-gdzie-bedzie-sie-dzialo/, gdzie razem z fanami podróży i futbolu odliczamy czas do początku pierwszej gry!

* W badaniu porównywarka HomeToGo uwzględniła ceny za tygodniowy wynajem domu lub apartamentu wakacyjnego dla max. 6 osób od 18.06.2016.