4 NOWE TRASY Z KATOWIC I WARSZAWY I WIECEJ LOTÓW Z GDAŃSKA
Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej*, ogłosił dalszy rozwój atrakcyjnej cenowo lotniczej siatki połączeń z Polski.

Od 25 czerwca 2015 r. Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie. Pasażerowie będą mogli polecieć do Stavanger w Norwegii. Z kolei od 24 i 26 czerwca 2015 roku, siatka tras z Katowic zostanie powiększona o loty do Bristolu, Bolonii i o popularny kierunek wakacyjny, Larnakę.
Bristol, 106. lokalizacja w siatce Wizz Air, to niezwykle zróżnicowane miasto, położone w południowo-zachodniej Anglii, rozsławione oryginalną sztuką uliczną, zielenią i wyjątkowymi  atrakcjami turystycznymi, takimi jak most wiszący Clifton Suspension Bridge. Bolonia to miejsce, w którym entuzjaści kuchni włoskiej z pewnością odnajdą najlepsze lokalne przysmaki i będą mogli delektować się doskonałym winem. Do Larnaki zmierzają wielbiciele plażowania i słonecznej pogody. Stavanger, nowe polaczenie z lotniska w stolicy Polski, to miasto w Norwegii, popularne ze względu na przepiękne fiordy i wyjątkowo bogatą ofertę kulturalną.  
Ponadto Wizz Air zapowiedział zwiększenie częstotliwości lotów na popularnych trasach z lotniska w Gdańsku. Od 25 czerwca w systemie rezerwacji pojawią się 3 loty tygodniowo do Trondheim, a od 27 czerwca pasażerowie będą mogli korzystać z 3 rejsów dziennie do Londynu Luton.
Po wprowadzeniu czterech nowych tras, siatka Wizz Air urosła do 95 połączeń z Polski do 17 krajów. Bilety na nowych trasach Wizz Air są już dostępne w systemie rezerwacyjnym na stronie wizzair.com w cenach od 79 PLN.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z POLSKI:

Nowa trasa

Dni

Start

Ceny od**

Katowice – Larnaka

Śr;N

24.06.2015

159 PLN

Katowice – Bristol

Pn;Pt

26.06.2015

119 PLN

Katowice – Bolonia

Pn;Pt

26.06.2015

79 PLN

Warszawa – Stavanger

Wt;Czw;So

25.06.2015

119 PLN

 

DODATKOWE LOTY GDAŃSKA:

Trasa

Loty tygodniowo

Start

Gdańsk – Londyn Luton

z 19 do 21

27.06.2015

Gdańsk – Trondheim

z 2 do 3

25.06.2015

 

Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air, powiedział: „Mamy dobre wieści dla pasażerów z Polski. Wizz Air poszerza swoją niskokosztową ofertę. Latem 2015 roku, w siatce połączeń znajdą się nowe trasy: z Katowic do Bristolu, Bolonii i Larnaki oraz z Lotniska Chopina w Warszawie do Stavanger w Norwegii. Klienci Wizz Air w Gdańsku będą mogli cieszyć się większą ilością połączeń do Londynu Luton i Trondheim. Do samego Londynu od czerwca WIZZ oferować będzie trzy loty dziennie, co sprawi, że rozkład będzie jeszcze bardziej elastyczny, idealny na krótkie wycieczki oraz dopasowany do podróży biznesowych!”.

O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 54 samolotów typu Airbus A320 latających z 19 baz na ponad 350 trasach łączących 106 lokalizacje w 37 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 100 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 13,9 miliona pasażerów do końca marca 2014 r*. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours to platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r.(„FY 2014”). 1. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.
** Cena biletu w jedną stronę, wliczając podatki i opłaty obowiązkowe a także mały bagaż podręczny.